Iespējamie iemesli un risinājumi vēja plūsmām no pakešu logiem
Foto: Shutterstock

Rudens vēsmas pamazām pieņemas spēkā un to var just arī iekštelpās, pirms vēl sākusies apkures sezona. Iespējams, vēl kādam, gluži kā ''Tava Māja'' lasītājam, radies jautājums, kas pie vainas tam, ja no loga jūtami pūš vējš caur spraugām un kā to labot. Ja aizkari manāmi plīvo un pat pieejot pie loga, jūtama vēja plūsma, kaut kas nav kārtībā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā skaidro ''Mežmaļi'' konsultants Edžus Salgrāvis, iemesli šādai situācijai var būt dažādi, tāpēc katram rūpīgi jāizpēta konkrētais gadījums. Ja pūš starp logu un sienu, tad, visticamāk, nav korekti uztaisītas montāžas šuves. Šādā gadījumā jāskatās, no kuras puses var tikt klāt, un jāmēģina spraugas aizdrīvēt ciet.

Ja problēma ir starp vērtni un loga kārbu, tad jāpaskatās, vai nav izrautas blīvgumijas. Tās arī var būt sažuvušas un deformētas, taču to nomaiņa nav dārgs prieks. Ja ar blīvgumijām viss ir labākajā kārtībā, tad jāskatās, vai nevar līdzēt eņģu regulēšana. Kā vēl vienu iespējamību speciālists min temperatūras iespaidā izlocījušos vērtni vai kārbu, kas izveidojusi gaisa spraugu. Ir arī redzēti gadījumi, kad vērtne uztaisīta par mazu, un tad ar regulēšanu vairs līdzēt nevarēs.

Runājot par jumta logiem, te iemesli šādai parādībai var būt atšķirīgi. Lai izvairītos no problēmām ar jumta logiem nākotnē, ieskaitot pūšanu no tiem vai tecēšanu, svarīgākais ir izvēlēties zinošu meistaru, kas ievēros instrukcijas iebūvēšanas procesā, īpaši logu regulācijā, ko būs ārkārtīgi grūti koriģēt pēc loga iestrādes. Tikpat svarīgi ir iegādāties logu ar pareizu iebūvēšanas piederumu komplektāciju – jumta segumam piemērotu pieslēgumu, hidrosiltumizolācijas rāmi un tvaika barjeru, uzsver ''Velux'' tehniskais konsultants Imants Lukševics.

Sūdzības par pūšanu no jumta logiem ir ārkārtīgi retas un šādai problēmai nav vienota risinājuma, tāpēc katrs gadījums tiek izskatīts individuāli, uz vietu izbraucot tehniskajam konsultantam vai sertificētajam iebūvētājam. Speciālists gan atklāj, ka savā 15 gadu pieredzē visbiežāk problēmas ir radušās nepareizas iebūvēšanas dēļ vai arī ir taupīts uz kāda no ieteicamajiem iebūvēšanas piederumiem, un sekas redzamas vēlāk. Reizēm situācija ir pavisam vienkārša – klients ir atstājis visu vasaru atvērtu ventilācijas vārstu un par to aizmirsis, bet, sākoties aukstajai sezonai, parādās sūdzības. Protams, pastāv iespēja, ka ir bojāts ventilācijas vārsts vai kāda problēma stikla paketē, ko var novērst, operatīvi nomainot bojāto detaļu, komentē konsultants.

Tags

Pvc logi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form