Kā aprēķināt krāsas daudzumu telpai
Foto: Shutterstock

Sienu apdares krāsu izvēle, šķiet, ir bezgalīga, tāpēc nereti nākas lauzīt galvu – kādu krāsu izvēlēties? Taču vēl viens no sarežģītākajiem jautājumiem, izvēloties krāsu, ir notrāpīt ar krāsas daudzumu. Tā, lai nav jāsteidz uz veikalu pēc vēl vienas krāsu bundžas vai gluži otrādi, lai nepaliek pāri. Kā aprēķināt nepieciešamo krāsas daudzumu, portālam "Tava Māja" padomos dalās krāsu internetveikals "Krasas.lv."

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirms telpas krāsošanas ir ļoti svarīgi aprēķināt nepieciešamo krāsas daudzumu. Tā varēsiet gan plānot remontdarbu izmaksas, gan ietaupīt laiku un naudu, nepārtērējot liekas krāsas iegādei, iesaka uzņēmuma speciālisti.

Raksta turpinājumā vari izlasīt krāsu internetveikala sarūpētos ieteikumus ne tikai par to, kā aprēķināt telpas platību, bet arī citus padomus, kas jāņem vērā sienu krāsošanā!

Kā aprēķināt telpas platību?

Nomēriet katras sienas platumu (no sienas līdz sienai) un augstumu (no grīdas līdz griestiem). Sareiziniet un iegūsiet kopējo virsmas laukumu kvadrātmetros.

Piemērs: 6 x 4 = 24 kvadrātmetri (m2)

Ja sienas virsmu aizņem logi vai durvis, veiciet papildu mērījumus, izmantojot to pašu aprēķina metodi, ko iepriekš, un atskaitiet tos no kopējā kvadrātmetru skaita. (Parasti tie ir apmēram 10% no kopējā sienu virsmas laukuma).

Piemērs:

  • 1 x 1 = 1 m2 (logs)
  • 1 + 1 = 2 m2 (divi logi)
  • 48 – 2 = 46 m2


Ja plānojat izmantot vairākus krāsu toņus, krāsas patēriņa aprēķins būs nedaudz sarežģītāks, un katrai zonai aprēķini jāveic atsevišķi, pirms tam rūpīgi izplānojot interjera krāsas.

Atsevišķi jāveic aprēķins arī griestu krāsas iegādei, ja tā atšķirsies no sienām, tieši tāpat sareizinot platumu ar garumu.

Kā apstrādāt sienas pirms krāsošanas


Ir svarīgi sienu sagatavot krāsošanai. Tam paredzēta gruntskrāsa, kurai ir ļoti laba saķere gan ar pamatvirsmu, gan krāsu. Ja virsma ir līdzena, iepriekš gruntēta vai krāsota, ar vienu litru krāsas varēsiet noklāt 8 – 9 m2 vienā kārtā. Krāsojot vai gruntējot līdzenu, jau nošpaktelētu virsmu pirmo reizi, ar vienu litru varēs noklāt tikai 5 – 7 m2. Savukārt, ja paredzēts krāsot grubuļainu, porainu vai ar krāsojamām tapetēm aplīmētu virsmu, ar vienu krāsas litru pietiks tikai 3 – 5 m2.

Krāsu uzklājiet vismaz divās kārtās! It īpaši tas attiecināms uz akcenta krāsām. Iekļaujiet arī nelielu daudzumu papildu krāsas, lai pēc nepieciešamības varat veikt labojumus.

Sareiziniet kopējo kvadrātmetru mērījumu ar nepieciešamo krāsu kārtu skaitu.

Piemērs: 24 x 2 = 48m2

Krāsas patēriņš


Pēdējais solis – sadaliet kopējo laukumu kvadrātmetru ar krāsas patēriņu m2/l, kas norādīts uz izvēlētās krāsas bundžas. Tā jūs uzzināsiet nepieciešamo krāsas daudzumu.

Piemērs: 46 : 8 = 5,8 litri.

Kas jāzina par krāsošanas piederumiem

Lai darbs izdotos, otai vai rullītim ir jāatbilst krāsas tipam un krāsojamai virsmai. Izvēlēties kvalitatīvus un piemērotus darba instrumentus. No tā būs atkarīgs gan krāsotās virsmas izskats, gan krāsas patēriņš.

Jo garāka ruļļa plūksna, jo lielāks krāsas patēriņš, kā arī krāsa klāsies biezākā kārtā. Lai izvairītos no ruļļu pēdām un švīkām, piemēroti būs rullīši ar plūksnas garumu no 18 līdz 22 milimetriem.

Lielākas virsmas, piemēram, griestus un sienas, krāsojiet ar rullīti. Ota ir labi piemērota mēbeļu, koka līstu, loga rāmju, koka fasāžu utml. virsmu krāsošanai.
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Krāsas interjerā Remonts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form