Kā morāli sagatavoties remontam?
Foto: morgueFile

Gaidāmais mājokļa remonts saimniekam var radīt daudz rūpju un satraukumu, sākot no tā, kādi darbi jāveic un beidzot ar to, kam tos uzticēt. Tas ir atbildīgs darbs, kura pamatā ir kārtīga plānošana.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Remonts prasa ne tikai fizisku un materiālu sagatavošanos, bet arī emocionālu. Delfi Māja un dārzs apkopoja ārvalstu specializēto mediju padomus mājokļu saimniekiem, kas palīdz pārvarēt emocionālus satraukumus dzīvokļa remonta laikā.

Morāli sagatavoties remontam nozīmē uz kādu brīdi aizmirst par ierastajām ērtībām mājās un sagatavoties lielai nekārtībai. Ja tas kļūst pārāk grūti un remonts kļūst par apgrūtinājumu, tad jāpievēršas domām par gaidāmo rezultātu: par izremontētajām telpām, kurās viss būs jauns un pašu plānots.

Mājokļa remontu var veikt pašu spēkiem, bet to var uzticēt arī profesionāļiem - privātai brigādei vai būvfirmai. Tādā gadījumā remontdarbi noritēs daudz ātrāk un kvalitatīvāk. Tomēr ir jārēķinās ar izdevumiem par strādnieku darbu, taču profesionāļu darbs lielākoties ir kvalitatīvs.

Ar remontdarbu meistariem vēlams nodibināt emocionālu kontaktu. No tā, cik apmierinātas ir abas puses ( gan darbu pasūtītājs, gan darbu veicējs), ir atkarīga gaisotne darba laikā. Ja ir radušies kādi iebildumi, aizrādījumi vai padomi, tos vēlams paust pēc iespējas ātrāk un pieklājīgāk.

Mājokļa saimniekam jāsaglabā robeža starp konservatīvu kritiku un nepamatotu piekasīšanos. Strādniekam jāpilda pienākumi, kas minēti darba līgumā, un darbu pasūtītajam ir tiesības lūgt paskaidrojumus, ja kāds no līguma punktiem netiek pildīts. Tomēr draudi un kliegšana uz strādniekiem situāciju neatrisinās un nemotivēs sekmīgākam darba rezultātam. Abpusēja iesaistīto pušu saprašanās ir veiksmīgas darba gaitas un rezultāta ķīla.

Plānojot remontu, ir jānosaka remontdarbu beigu termiņš. Tas palīdz morāli sagatavoties nekārtībai un ierasto dzīves apstākļu maiņai līdz kādam noteiktam laikam.

Piemērotākais remontdarbu veikšanai laiks ir pavasaris un vasara. Šajā laikā krāsa un laka žūst ievērojami ātrāk, nekā ziemā, turklāt var krietni ietaupīt remontam veltīto laiku. Vasara lielākajai daļai cilvēku ir atvaļinājumu laiks: kāds var veltīt vairāk laika pašrocīgam remontam, bet kāds var doties atvaļinājumā ārpus mājas, kas ļauj netraucēti rosīties strādnieku brigādei un mājiniekiem remontdarbu haoss nav tik apgrūtinošs. Bērnus remonta laikā vēlams aizvest pie radiniekiem. Jāparūpējas arī par mājdzīvniekiem.

Pirms remontdarbu sākšanas ir rūpīgi jāizplāno finansiālās iespējas: vai būs pieejami līdzekļi neplānotiem darbiem, kas varētu tikt atklāti remonta laikā. Ja līdzekļi ir ierobežoti, visa dzīvokļa vai mājas remontu var sadalīt daļās, kvalitatīvi remontējot atsevišķas telpas. Protams, remontdarbus var arī atlikt, līdz tiks sakrāta nepieciešamā naudas summa.

Par gaidāmiem remontdarbiem vēlams informēt arī kaimiņus, jo gaidāma netīrība un liels troksnis. Celtniecības darbu radītais troksnis nedrīkst traucēt apkārtējos agrās rīta un vēlās vakara stundās.

Galvenais, kas jāievēro remonta laikā, ir miers. Naudas līdzekļu plānošana, darbu grafiks, materiālu daudzums - iespēja izvairīties no ieilgušiem un nekvalitatīviem remontdarbiem, saudzējot savus un apkārtējo nervus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form