Kāpēc aizsvīst logi?
Foto: combust / cc

"Mums ir skrūvējamie logi, kuriem meistari zem līstēm nav ielikuši ķiti. Kad ārā pūš vējš, tie aizsvīst un kļūst mitri. Vai nopērkams kāds līdzeklis, lai nostiprinātu līstes?" jautā valmieriete Dzidra.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Logu svīšanai var būt arī daudzi citi iemesli, tomēr stiklu savienojuma vietai ar rāmi jebkurā gadījumā jābūt hermētiskai. Ja tā nav, logu pārstiklo.

Vispirms būvniecības preču veikalā nopērk tādas pašas stikla līstītes un logu tepi. Pēdējā laikā gan tepi it bieži aizvieto ar silikonu.

Protams, var mēģināt vecās līstes no loga rāmja izņemt bez zudumiem, tomēr parasti jau kāda salūst, un piedevām tās nav dārgas.

Izņem loga rāmi no kārbas un novieto uz stingras horizontālas virsmas. Uzmanīgi ar kaltu noņem vecās līstes un izceļ arī stiklu. Atbrīvo frēzējuma vietu no gružiem, notīra arī stikla maliņas. Nosmērē gropi ar silikona vai loga tepes kārtiņu, uzliek stiklu un piespiež. Savienojumam jābūt ciešam, caur to nedrīkst vējot gaiss. Stiklu piespiež ar līsti un pienaglo ar speciālajām nagliņām. Darbs ir delikāts - aizsitot garām, stikls ir beigts! Daži noliek uz stikla kartona loksnīti un sit paralēli. Kad līstītes pienaglotas, rāmi atliek atpakaļ kārbā. Pie reizes paskatās, vai arī rāmju un kārbu savienojumos nav šķirbu, kuras likvidē ar speciālu blīvējumu.

Tags

Pvc logi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form