Kāpnes iekštelpām – no materiāla izvēles līdz uzstādīšanai
Foto: Shutterstock

Kāpņu izvēle mājoklim ir ļoti svarīgs posms. Lai vēlāk nenāktos nožēlot savu izvēli, ieklausies speciālistu teiktajā par katra materiāla priekšrocībām un trūkumiem, kas jāzina par kāpņu montāžu un kam jāpievērš uzmanība, lai tās godam kalpotu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Materiāli kāpnēm

Katrs materiāls, no kura gatavo kāpnes, ir labs kā pats par sevi, tā arī kombinācijā ar citiem materiāliem. Tāpēc, ja nespēj lemt par labu kādam materiālam vai nezini katra piemērotību mājoklim, ņem vērā ''Reaton'' celtniecības materiālu tirdzniecības un interjera departamenta iepirkumu daļas vadītājas Olgas Nadežņikovas stāstīto par kāpnēm iekštelpās.

Koks ir populārākais materiāls interjera dizainā, turklāt tas iederās absolūti jebkurā stilā. Koka kāpnēm praktiski nav trūkumu, ja neskaita krāsojuma atjaunošanu laiku pa laikam. Visizturīgākā koksne ir sarkankokam, tīkkokam, venge, riekstam un osim. Šīs šķirnes ir izturīgas pret atmosfēras parādībām, lieko mitrumu, tie ir cieti un tiem piemīt liela izturība pret mehāniskiem bojājumiem.

Akmens ir viens no visizturīgākiem apdares materiāliem. Protams, tas tiek izmantots tikai gala apdarē, pati konstrukcija ir izveidota no citiem materiāliem. Pakāpieniem labāk izvēlēties kvarcītu un granītu. Cietas šķirnes akmens atšķiras ar ilgu kalpošanas laiku ap pāris simtiem gadu. Augsta izturība ir mākslīgam akmenim uz betona pamata. Marmors ir mīkstas šķirnes akmens, kas jau pēc 2 gadu lietošanas sāk nodilt.

Metāla kāpnes ir ļoti mūsdienīgs risinājums. Tās ir universālas, izturīgas un ilgmūžīgas. Visizturīgākais un ilgmūžīgākais ir nerūsējošais tērauds. Kalpošanas laiks – no 40 līdz 50 gadiem un vairāk. Augsta izturība pret koroziju. Hromētais tērauds vidēji kalpo 5 gadus, un krāsotais – 3 gadus.

Stikls – oriģinalitāte, ilgmūžība, vieglums, gaisma. Visi ir pieraduši uzskatīt, ka stikls ir trausls, bet mūsdienu tehnoloģijas ļāvušas šim materiālam kļūt par ļoti izturīgu. Stikls, kas tiek izmantots kāpņu ražošanai, var pat aizturēt lodi, pretoties ugunsgrēkam un trieciena eksplozijas vilnim, un tas parasti ir laminēts vai rūdīts stikls. Akrila stikls ir vieglāks un izturīgāks. Bet ar laiku stikls var nodzeltēt, turklāt uz tā būs redzami pat vismazākie ieskrambājumi. Ja pakāpieni ir pārklāti ar slidenu materiālu, tiem uzklāj pretslīdes joslu vai paklājus. Pa stikla kāpnēm labāk nestaigāt ar netīriem apaviem, jo uzreiz paliks manāmi pleķi.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form