Kosmētiskā remonta sekas: kā nomazgāt krāsas traipus uz grīdas
Foto: Shutterstock

Kad parādījušās ilgas pēc pārmaiņām dzīves telpā, viens no veidiem, kā panākt vēlamo efektu – pārkrāsot sienu. Ja pārvērtību procesā gadījies notašķīt grīdu ar krāsas pilieniem, izmēģini šos paņēmienus, kā krāsu nomazgāt.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ja krāsas piliens uz grīdas ir pavisam svaigs, vispirms centies lielāko daļu noslaucīt ar sausu salveti vai drānu. Šajā gadījumā nav kā ar sveču vasku, kad jāgaida, līdz tas pilnībā sacietē, un tikai tad var ķerties pie tīrīšanas. Jo vairāk krāsas notīrīsi uzreiz, jo labāk.

Liela loma krāsa nomazgāšanā ir tam, kāda sastāva tā ir – ūdens bāzes krāsu būs vieglāk nomazgāt, savukārt eļļas krāsa būs paguvusi jau dziļāk iesūkties seguma šķiedrās, un šajā gadījumā pleķus nomazgās arī citi līdzekļi.

Ūdenī šķīstošo krāsu gadījumā ņem talkā papīra salveti, uzpilini nelielu daudzumu trauku mazgājamā līdzekļa un apļveida kustībām tīri grīdu, kur nopilējusi krāsa. Pēc dažām minūtēm krāsai vajadzētu samitrināties un vieglāk nonākt, bet, ja tas nav līdzējis, izmanto papildus ūdenī iemērktu drānu, kas palīdzēs samirkt krāsai. Biezākus krāsas pleķus pēc šādas izmērcēšanas būs viegli noņemt ar trulu nazi vai kādu plastikāta karti – nokasi krāsu, saudzīgi izturoties pret grīdas segumu, iesaka ''Wikihow''. Taču lielākoties nelielus pilienus izdosies jau nomagāt ar līdzekli un ūdeni vien. Gadījumos, kad nav zināms krāsas veids, pamēģini vispirms netīro virsmu apslaucīt ar siltā ziepjūdenī iemērktu drānu – ja uz drānas paliek krāsa, tā ir ūdenī šķīstoša.

Eļļas krāsas vai ilgi ieēdušos citas krāsas pleķus no grīdas var censties nomazgāt ar spirtu – samitrini drānu vai vates gabaliņu un maigām kustībām paberzē apskādēto grīdu. Var gadīties, ka ar slaucīšanu vien nepietiek, tādā gadījumā ļauj līdzeklim kādu brīdi pamirkt virs krāsas. Ja nav pa rokai spirts, krāsas nomazgāšanai var līdzēt arī amonjaks, krāsas šķīdinātājs un terpentīns.

Kas attiecas uz eļļas krāsu traipiem, kurus nomazgāt ir grūtāk, bez iepriekš minētajiem līdzekļiem var ar karstu gaisu sakarsēt tos, lai krāsa izkūst, un tad to būs viegli notīrīt. Koka grīdai un linolejam palīdzēs vaitspirts – krāsas traipus varēs salīdzinoši saudzīgi nomazgāt, iesaka ''Floor Covering International''.

Tags

Grīdas kopšana Mājas tīrīšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form