Nezināšana no atbildības neatbrīvo – svarīgākais par īpašuma apdrošināšanu
Foto: Shutterstock

Mana māja – mana pils! Vienalga – vai mazgabarīta dzīvoklītis daudzstāvu mājā vai lepns savrupnams, mājas ir mūsu patvērums un miera osta. Dažkārt vairākas atslēgas un pakavs virs durvīm var nepalīdzēt, ja runa ir par iespējām savu mājvietu pasargāt no dažādām nelaimēm. Īpašuma apdrošināšana ir risinājums, taču to nedrīkstētu gādāt steigā. Tāpēc esi informēts par pamatlietām, kas par īpašuma apdrošināšanu būtu jāzina katram.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viegli uzliesmojoši būvmateriāli un mēbeles, kaimiņi, kas aizmirsuši aizgriezt ūdens krānu, izrūsējušas caurules, vētras, kas apdraud jumtu un logus, zagļi – laupītāji, kas mēdz paņem to, ko sataupījuši taupītāji – tie ir faktori, par kuriem īpašniekiem ir jādomā laicīgi.

Statistika liecina, ka Latvijā varētu būt apdrošināts vien katrs ceturtais īpašums. Salīdzinot ar Eiropas rādītājiem, tas ir ļoti maz. Ja salīdzināt dzīvokļu un māju īpašniekus, tad aktīvākie apdrošināšanas ņēmēji ir tieši privātmāju īpašnieki. Šiem cilvēkiem vairāk piemīt saimnieka gars. Dzīvokļiem var būt dažādas jauktas īpašumtiesību formas, taču mājas saimnieks ir un paliek saimnieks. Īpašuma apdrošināšanai Latvijā vispār piemīt zināmas nacionālās īpatnības, ''Tava Māja'' skaidro Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins.

Dūmu detektori – drīz obligāti

Vislielākais risks, kas apdraud īpašumus un kādēļ cilvēki Latvijā apdrošina savu nekustamo īpašumu, ir uguns, tālāk seko zādzības. No 2020. gada likumdošana paredz obligātu dūmu detektoru ierīkošanu visos privātajos mājokļos. Nezināšana neatbrīvos no atbildības, taču laiks sagatavoties šīm izmaiņām mums ir dots. Jau šobrīd apdrošinātāji ņem vērā to, vai īpašumā ir dūmu detektori vai nav, ja ir – tas pazemina polises cenu.

"Sāciet laicīgi domāt par ugunsgrēka (dūmu) detektoriem! Pēc 2020. gada apdrošinātāji rūpīgi vērtēs – ir detektori vai nav, īpaši, ja tie būs ne visai uguns droši īpašumi – ēkas ar koka pārsegumiem, koka jumta konstrukcijām un citiem koka elementiem. Varu teikt, ka nebūs arī gluži tā – nav detektoru, ne uz kādām kompensācijām nevari pretendēt. Tirgū valda spēcīga konkurence, bet būs kompānijas ar stingru attieksmi – gribi apdrošināties – detektoriem jābūt!" skaidro Abāšins.

Tags

Apdrošināšanas nozare Mājas drošība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form