Oriģināli flīžu ieklāšanas virzieni, interesanti raksti un ieteikumi gaumīgam rezultātam
Foto: Shutterstock

Flīzes ir nemainīga klasika, taču mainās tendences to veidiem un arī ieklāšanas virzienam, un tieši tas ir iemesls, kāpēc flīzes tā īsti nemaz neapnīk. Ļoti interesantu klājumu var panākt, mainot ierastos standartus flīžu ieklāšanā, radot it kā nepareizu klājumu, kas beigu beigās izskatās pat ļoti labi, arī šuvju veidošanā var ļauties eksperimentiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par to, ko ievērot oriģinālā flīžu klājumā un kam pievērst uzmanību, ''Tava Māja'' skaidro flīžu salona ''Vivex'' projektu vadītāja Zane Zariņa.

Noteikti esi redzējis interjerus, kur flīzes veido neparastus rakstus – tās nav izliktas viena zem otras, bet it kā sajauktā secībā, glīti izskatās arī flīžu klājums zig-zag rakstā vai kādā citā izpildījumā, nojaucot ierasto flīžu klājumu. Nozares pārstāve pastāstīja, ka vislabāk interesantus flīžu ieklāšanas virzienus un rakstus var panākt tieši ar tā saucamajām metro (ķieģeļu formāta) flīzēm. Ar šādām maza formāta flīzēm iespējamas visvairāk variācijas.

Flīžu ieklāšanas konsultante atklāja, ka pirms ieklāšanas darbu sākuma jāsagatavo telpas plāns ar grīdas un sienu izklājumu, kurā norādīts ieklāšanas veids un ne mazāk svarīgais flīzēšanas sākumpunkts – visbiežāk izklājums tiek "iecentrēts", lai vizuāli visredzamākā un centrālā vieta arī būtu flīzējuma viduspunkts. Skaidrs plāns ar precīziem izmēriem ievērojami atvieglos meistara darbu un novērsīs nepatīkamu pārsteigumu iespējamību, ieraugot gala rezultātu.

Bez paša plānojumā noteikti jānovērtē izvēlēto flīžu lielums attiecībā pret flīzējamās virsmas izmēru, lai rezultātā nebūtu jāpiegriež pārāk daudz flīžu un lai piegriezumi nebūtu muļķīgās vietās.

Kā svarīgs vadmotīvs kalpo vispārējā dizaina iecere – vai flīzēm jāiekļaujas klasiskā interjerā? Vai tomēr modernā? Vai uzsvars likts uz ģeometriju un minimālismu, vai tomēr flīzēm jābūt telpas galvenajam akcentam? Uz šiem jautājumiem katram jāatbild jau pirms flīžu ieklāšanas, lai izvairītos no kļūdām, neveiksmīga gala iznākuma un vilšanās.

Zane Zariņa atklāja, ka metro flīzes nav vienīgais veids, kā iegūt oriģinālu klājumu. Vēl pastāv variants veidot modulāras kompozīcijas no dažāda izmēra flīzēm (neapšaubāmi, tām jābūt no vienas kolekcijas). Tas rada interesantu efektu, kas salīdzinājumā ar vienāda izmēra flīzēm, virsmu vairāk izceļ, jo tiek nojaukts vienādo proporciju, ritma, monolītiskuma efekts.

Par izklājuma plānošanu nedaudz vairāk jāpiedomā arī garena formāta gadījumā, piemēram, ieklājot koka imitācijas flīzes. Šādā gadījumā nebūtu ieteicams tās kārtot vienu otrai blakus ar vienu un to pašu sākuma punktu garumā. Vēlams ar katru nākamo rindu ievērot atkāpi aptuveni 1/3 vai 1/4 no kopējās flīzes garuma.

Paralēli flīžu ieklāšanas virzienam, ar ko spēlējoties iespējams panākt dažādus dizaina risinājumus, arī šuvotāji ieņem nozīmīgu vietu kompozīcijas veidošanā. Neieslīgstot detaļās par dažādajiem šuvotāju ķīmiskajiem sastāviem un tehniskajām īpašībām, ievērojams ir to krāsu spektrs. Flīzes var būt vienas un tās pašas, bet no šuvotāja toņa atkarīgs kopējais iespaids.

Dažas idejas interesantiem flīžu klājumiem:

Tags

Grīdas flīzes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form