Praktiski, bet vai veselīgi? Ekobūvnieks par siltumizolācijas putām
Foto: Shutterstock

Šobrīd, tuvojoties jaunajai būvniecības sezonai, privātmāju saimniekus aktīvi mudina siltināt mājas ar poliuretāna putām. Daudzi to arī plāno darīt un darīs, jo putas šķiet ļoti praktisks, viegli iestrādājams un arī salīdzinoši lēts siltumizolācijas materiāls. Arī pašiem būvniekiem šis materiāls tīri labi patīk, jo ar to var vienkārši nomaskēt, aizpūst būvniecības procesā pieļautās kļūdas – caurumus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

''RB&B'' ekobūvnieks Harijs Tučs norāda: "Tomēr modernajiem būvmateriāliem, tai skaitā siltumizolācijas putām piemīt īpašības, par kurām pārdevēji labprāt nestāsta. Tāpēc, izvēloties siltumizolācijas materiālu privātmājas siltināšanai, ikvienam saimniekam būtu vēlams noskaidrot pilnīgi visu informāciju par konkrēto materiālu, un tad izvērtēt, vai tiešām ir vērts to izmantot savas mājas siltināšanai."

Neveic pilnu siltināšanas tehnoloģiju, tādēļ putas zaudē efektivitāti. Ja ir nolemts siltināt ar poliuretāna putām durvju un logu konstrukcijas, obligāts nosacījums – putas ir jānosedz ar speciālajām lentām, iekšpusē – tvaika izolāciju, bet no ārpuses – vēja izolāciju.

Ekobūvnieks uzsver, ka Latvijā, siltinot logu un durvju konstrukcijas, poliuretāna putu slāni visbiežāk nenosedz. Proti, būvnieki neveic pilnu siltināšanas tehnoloģiju, jo tas siltināšanu ievērojami paildzinātu un sadārdzinātu. Nebūtu vairs ne ātri, ne lēti...

Savukārt, ja putas nav nosegtas ar lentām, cauri siltumizolācijas slānim vējo gaiss ar mitrumu, un tajā veidojas kondensāts. Pāris gadu laikā tas saārda putas. Tad, no malas raugoties, šķiet, ka ar siltumizolāciju viss ir kārtībā, taču iekšpusē putas ir sairušas, un siltumizolācija vairs neveic savu funkciju.

Tags

Būvniecība Siltumizolācija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form