Izstādei Rīgā meklē novītušus un 'mirušus' telpaugus
Foto: Shutterstock

Lielākoties novītušie un "mirušie" telpaugi tiek izmesti atkritumu kastē, jo tie nevienam vairs nav vajadzīgi, taču igauņu māksliniece Flo Kasearu savam projektam "Flo Kasearu mājas muzejs" Rīgā meklē nobeigušos telpaugus, lai no tiem radītu mākslu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā savā "Facebook" lapā vēsta starptautiskās laikmetīgās mākslas festivāla Rīgas Fotogrāfijas biennāle (RFB) pārstāvji, igauņu māksliniece meklē novītušus augus, kurus izstādīt RFB 2020 rīkotajā izstādē "Wunderkammer", kas būs apskatāma Latvijas Fotogrāfijas muzejā šī gada aprīļa sākumā. "Telpaugu novīšana un nomiršana pēc ilgākas vai īsākas cīņas ir skumjš mirklis jebkura augu mīļa dzīvē. Tomēr pārvērsts mākslas projektā un ievietots mākslas izstādē tas var iegūt jaunu dzīvi un nozīmi," raksta RFB pārstāvji.

Festivāla organizatori mudina šos telpaugus nemest laukā, bet sazināties ar izstādes kuratori Šeldu Puķīti. Šeldai var rakstīt "Facebook" lapā šeit vai arī uz e-pastu: selda.pukite@gmail.com . Telpaugi mākslas projektam būs gaidīti ne tikai no Rīgas vai tās apkārtnes, bet arī no citām vietām Latvijā, protams, ja vien telpaugu saimnieki tos paši ir gatavi atgādāt uz Rīgu.

Jau ziņots, ka Starptautiskais laikmetīgās mākslas notikums Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2020 norisināsies no 9. aprīļa līdz 19. jūlijam Rīgā, Cēsīs un Daugavpilī.

Tags

Rīgas foto biennāle Telpaugi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form