Nepirkt jaunu, bet izmantot esošo – kā pavairot iecienītos augus
Foto: Shutterstock

Ir tādi augi, kas iecienīti teju katra mājās – līdakaste, aloje, naudas koks un citi. Arī dārzā stādāmie, piemēram, ģerānijas un fuksijas. Tie ir viegli kopjami, neprasa daudz uzmanības, turklāt skaisti izskatās. Ja radusies vēlme ar zaļajām rotām papildināt klāstu, nesteidz pirkt jaunu augu, bet izmēģini savas prasmes augu pavairošanā, balstoties uz pārbaudītiem ieteikumiem.

Doma, ka augu var pavairot pašu spēkiem, iespējams, kādam šķiet pārāk drosmīga, taču nevajag mest plinti krūmos, jo tas nemaz nav tik sarežģīti, kā sākumā varētu šķist. Ir tikai jāzina konkrētajam augam labākā metode – piemēram, līdakastes var pavisam vienkārši pavairot ar lapām, iespraužot tās zemē un ļaujot tām apsakņoties.

Kad informācija par pavairošanas veidu ir rokā, jāķeras pie darba un jārūpējas pienācīgi, lai izdotos izaudzēt jaunus stādus, ar ko rotāt puķupodus.

Tags

Telpaugi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form