No balta par zilu: kā nokrāsot citā krāsā grieztos ziedus
Foto: Shutterstock

Ziedu veikalos nereti mēdzam redzēt ziedus neierastās krāsās, piemēram, zilas rozes, krizantēmas vai nokrāsotus augus ar spīdumiņiem. Kā to panākt, vari izmēģināt arī pats saviem spēkiem!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ar krāsotiem ziediem varēsi pārsteigt to saņēmēju, tāpēc ņem talkā "Furnish Home" sniegtos padomus, lai ziedu krāsošanas eksperimentu pamēģinātu pats, nevis iegādātos krāsotos ziedus jau veikalā.

  • Vai telpaugus vajadzētu uzlabot ar krāsām un spīgulīšiem, lasi šajā rakstā.

Nepieciešams:

  • Pārtikas krāsviela;
  • Glāze;
  • Silts ūdens;
  • Plastmasas karote ūdens samaisīšanai;
  • Šķēres;
  • Balti ziedi (piemēram, krizantēmas, hortenzijas vai rozes).

Pārtikas krāsvielu iepilina glāzē ar siltu ūdeni un samaisa ar plastmasas karoti. Kā iesaka "Furnish Home", tad uz 125 mililitriem ūdens nepieciešams iepilināt 25 piles ar krāsvielu. Tā kā pārtikas krāsvielas ir dažādos toņos, tad ar tām var arī variēt, piemēram, glāzē iepilināt dažādas krāsas, lai radītu neparastu kombināciju.

No ziedkāta apakšas noņem liekās lapas, lai to būtu vieglāk ievietot glāzē. Ja noņems nost lapas, tad tās neiekrāsosies, bet spilgts būs tikai zieds, iesaka portāls. Ar šķērēm ziedkātu nogriež aptuveni 45 grādu leņķī. Šādi augs varēs absorbēt lielāku ūdens un krāsvielas devu. Jo īsākus ziedkātiņus nogriezīs – jo ātrāk krāsa sasniegs pašu ziedu. Kā norāda portāls, tad lielāks efekts būs tieši ar mazākiem ziedkātiņiem.

Ziedus ievieto glāzē ar krāsvielu. Kā skaidro "Furnish Home", tad labāks efekts būs, ja šim eksperimentam izraudzīsies ziedus baltā krāsā, piemēram, baltas neļķes, krizantēmas un hortenzijas. Jau pēc pāris minūtēm varēs redzēt, ka ziedi maina krāsu. Tiesa, līdz lielākam efektam būs jāpagaida pāris stundu. Lai ziedi iekrāsotos maksimāli spilgti, tad būs jāpagaida vismaz 24 līdz 48 stundas.

Kad eksperiments ir pabeigts un ziedi ir iekrāsojušies vēlamajā tonī, tad nepieciešams noskalot ziedkātus tekošā ūdenī (zem krāna). Vēlams pēc eksperimenta nogriezt 1 līdz 1,5 centimetrus nost no ziedkāta. Pēc tam tos kārto vāzē vai kādam dāvina svētkos!

Tags

Grieztie ziedi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form