Tumsa un sausums – kā uzveikt galvenos telpaugu ienaidniekus ziemā
Foto: Shutterstock

Tumšajos un pelēkajos ziemas mēnešos vienīgais dzīvīgums mājokļos ir istabas augi. Tomēr apkures sezona un saules trūkums var darīt savu un likt krāšņajiem augiem nīkuļot. Šādā situācijā nevajadzētu paļauties uz veiksmi un to, ka princips "izdzīvo stiprākais" ļaus nodrošināt kaut viena auga saglabāšanos.

Ziemas laikā galvenie augu ienaidnieki ir tumsa un sausais gaiss. Iedvesmojoties no "The Spruce", piedāvājam ieskatīties vairākos noderīgos ieteikumos, kas palīdzēs augiem izdzīvot grūto ziemas periodu un neiznīkt.

Maini laistīšanas paradumus

Jā, apkures sezonas laikā gaiss ir sausāks un augsne ātrāk izkalst, bet tas nenozīmē, ka visiem augiem nepieciešams liels daudzums mitruma un ka tie jālaista daudz bagātīgāk nekā vasarā. Var izrādīties, ka tie jālaista retāk. Jebkurā gadījumā – jāmaina laistīšanas biežums. Ja redzi, ka augsnes virskārta ir izžuvusi, vēl nesteidz laistīt. Pārbaudi, vai augsne ir sausa arī apmēram divu centimetru dziļumā. Ja tā ir, augam nepieciešama laistīšana.

Tas, ka ziemā daži augi jālaista retāk skaidrojams ar to, ka tiem iestājies miega periods, tāpēc tiem nav vajadzīgs tik liels ūdens daudzums. Laistot augus, atceries, ka ūdens temperatūrai jābūt apmēram tikpat augstai kā gaisa. Augam ļoti auksts ūdens sagādās šoku. Arī pārlieku karsts ūdens nenāks par labu.

Atceries, ka nevajag gaidīt, kamēr augiem no sausuma sāk birt lapas. Katrs augs ir atšķirīgs un laistīšanas režīms ziemā jāpielāgo katram augam individuāli.

Tags

Telpaugi

Comment Form