SADARBĪBĀ AR IKEA
Dziļi ieelpot: vienkārši vingrojumi stresa mazināšanai
vingrojumi
Ārkārtējās situācijas ierobežojumu laikā mūsu mājas ir pārtapušas ne tikai par birojiem, skolām, bērnu rotaļu laukumiem un restorāniem, bet arī par sporta zālēm. Kamēr vieni steiguši iekārtot savām vajadzībām, prasībām un iespējām atbilstošas sporta zonas privātmājā vai dzīvoklī, citi meklē jaunus veidus, kā izkustēties bez papildu ieguldījumiem vai interjera izmaiņām.
IKEA pētījumā "Dzīve mājās"* 17% aptaujāto atzina, ka ierobežojumu laikā sportojuši mājās un plāno to darīt arī turpmāk. Savukārt 25% norādījuši, ka ierobežojumu laikā sportošana mājās viņiem iepatikusies pat vairāk. Ņemot vērā 2020. gadā pieredzēto dzīvi mājās, 37% Latvijas iedzīvotāju vēlas izveidot vai uzlabot vietu, kur mājās nodoties vaļaspriekam.
sportojuši mājās
Nekad vēl Latvijā pastaigas dabā un pārgājieni nav bijuši tik populāri, bet ne vienmēr mēs varam atrast laiku un iespēju doties ārā. Ar idejām, kā izkustēties mājās, lai izbaudītu gan šajā laikā nepieciešamo privātumu, gan kārtīgi ieelpotu, mazinātu stresu un atjaunotu enerģiju, talkā nāk jogas trenere Kristīne Brice no "Jogas elpas".
Visefektīvākais un vienkāršākais veids, kā mazināt stresu, ir elpošana. Tā vienmēr tev ir pieejama, vienmēr ir kopā ar tevi, un – vislabākā ziņa – tā ir par brīvu. Stresa situācijā mēs sākam elpot sekli vai pārāk bieži un kāds no mums vispār aizmirst elpot. Lai samazinātu stresu, mūsu uzdevums ir elpot dziļāk, plašāk un lēnāk un fokusēties arīdzan uz izelpu.
Kristīne Brice
Jogas trenere demonstrē dažus vingrojumus, kas ļaus atbrīvot stresā savilktos starpribu muskulīšus, diafragmu un krūškurvi kopumā. Viss, kas nepieciešams šo vingrojumu veikšanai, ir mierpilns stūrītis, vingrošanas paklājiņš, jogas bloks vai kāda pabiezāka grāmata, garens pagalvis vai vienkārši sarullēti dvieļi. Pēc saspringtas darba dienas, brīvā brīdī nedēļas izskaņā vai pusdienu pauzē pēc garas tiešsaistes sapulces tu vari atslābināties un atgūt elpu. Aiziet!

* IKEA pētījums "Dzīve mājās" ir starptautiska aptauja, ko veic reizi gadā, lai noskaidrotu, kā cilvēki dzīvo mājās un ar kādiem izaicinājumiem viņi sastopas ikdienā. Aptauja "Dzīve mājās 2020" tika veikta 2020. gada jūlijā un augustā. Latvijā šai aptaujā piedalījās 1000 iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Uzlabo savu dzīvi mājās

Projekta ''Visa dzīve mājās'' veidotāji: saturs – IKEA, dizains – Inga Čujevska, video - Patriks Pauls Briķis, izstrāde – Emīls Cinītis, redaktore – Kristīne Melne, projekta vadītājs – Ēriks Radželis.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.