Ar sapni par vasaru – 2016. gada skaistākās peonijas
Foto: Shutterstock

Starptautiskajā peoniju šķirņu reģistrā lakstveida jeb vasarzaļo peoniju šķirņu skaits pietuvojies 5500. Nereģistrēto skaits ir divtik liels. Žurnāls "Dārza Pasaule" ekspertiem deva teju neiespējamu uzdevumu – no daudzajām šķirnēm izvēlēties sešas karalienes, kas katra peoniju mīlētāja dārzā būtu liekamas goda vietā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lūk, peoniju audzētājas Līgas Popovas izvēlētās šķirnes! Peoniju karaļa Aldoņa Vēriņa, kā arī audzētāju Andra Berkina un Jāņa Dukaļska ieteiktās šķirnes meklējiet jaunākajā "Dārza Pasaules" numurā

"Izvēlējos peonijas, kuru skaistums netiek atzīmēts katrā izdevumā, tomēr tās ir novērtējuma cienīgas. Visas sarakstā minētās (izņemot 'P. Caucasica' un 'Professor K. Grybauskas') vairākkārt ir iekļautas peoniju vadošās biedrības The American Peony Society (APS) goda plāksnē."
Foto: Gvido Kajons

'Dresden Pink'

Izcili skaists, rozā zieds ar it kā gofrētām ziedlapām. Stabili kāti, ap 80 cm augsts cers. Zied jūnija otrajā pusē.

Foto: Gvido Kajons

Stāda cena – 18 eiro.

'Henry Bockstoce'

Acis piesaistoši tumšsarkani, blīvi pildīti, lieli ziedi līdz metru garā kātā. Zied jūnija vidū. Šķirne, kura prasa balstu.

Foto: Gvido Kajons

Stāda cena – 30 eiro.

'Top Brass'

Neordināra, tā sauktā apkakles tipa peonija ar trīskrāsu ziedu – baltu, dzeltenu un maigi rozā cekuliņu. Ziedkāti – ap 85 cm, labi tur ziedus. Zied jūnija otrajā pusē.

Foto: Gvido Kajons

Stāda cena – 12 eiro.

'Miss America'

Balti, puspildīti ziedi ar zelta putekšņlapām centrā. Vidēji gara, labi aug, ziedkāti – ap 100 cm. Saņēmusi APS augstāko vērtējumu – zelta medaļu.

Foto: Gvido Kajons

Stāda cena – 15 eiro.

'Professor K. Grybauskas'

Lietuviešu šķirne ar interesantu vecrozā krāsu, ziedlapu gali it kā ar apsarmi. Cers – ap 100 cm augsts, stabils. Mūsu dārzā visvēlākā šķirne. Sāk ziedēt jūnija pēdējā nedēļā. Ir bijuši gadi, kad peoniju pilnbrieds bijis Jāņos, bet pēdējie ziedi – jūlija beigās.

Foto: Gvido Kajons

Stāda cena – 15 eiro.

'P. Caucasica'

Zied agri, maija vidū, lieliem tumšrozā ziediem, labi vairojas. Piemērota ēnainām vietām.

Foto: Gvido Kajons
Stāda cena – 17 eiro.

Raksts publicēts sadarbībā ar žurnālu "Dārza Pasaule".

Tags

Peonija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form