Zilacainais skaistulis Siāmas kaķis
Foto: Tradicionālais Siāmas kaķis.


Tradicionālais siāmietis

Tradicionālo Siāmas kaķi dēvē arī par oriģinālo vai ābolgalvas siāmieti, kā arī Tajas kaķi. Tradicionālais siāmietis ir salīdzinoši masīvs, muskuļots un liels kaķis ar apaļu galvu un ķīļveida purniņu. Viņam ir vidēji lielas ausis, kuras novietotas augstāk nekā modernajam siāmietim. Viņa spilgti zilās acis ir vidēji lielas, mandeļu formas. Runcis parasti sver 5–7, bet kaķene 4 – 6 kg.

Zilacainais skaistulis Siāmas kaķis
Foto: Shutterstock


Modernais siāmietis

Modernais Siāmas kaķis selekcijas ceļā ir radīts ar ļoti slaidām, izsmalcinātām ķermeņa līnijām, tievām ekstremitātēm, iegarenu "Y" veida galvu, garu un spicu purniņu un lielām ausīm. Profils ir pilnīgi taisns, bez izliekumiem. Viņa svars ir mazāks nekā tradicionālajam siāmietim: 3–5 kg.

Arī modernā siāmieša acis ir spilgti zilas un mandeļveida, taču tās ir novietotas slīpi. Viņa ausis ir lielākas un smailākas nekā tradicionālajam siāmietim un novietotas attālināti viena no otras.

Siāmas kaķa kažoks

Kā tradicionālā, tā modernā Siāmas kaķa apmatojums ir īss, smalks un zīdains. Tas ir ķermenim piegulošs, un tam nav pavilnas.

Siāmiešiem parasti ir krēmkrāsas kažoks, bet to purni, ausis, kājas un aste ir kādu toni tumšāki. Tie var būt zilgani, šokolādes brūni, roņu krāsas vai ceriņkrāsas. Retāk sastopami eksemplāri, kuriem šīs ķermeņa daļas ir svītrainas vai rūsganas. Tumšākajiem Siāmas kaķiem "ietonēta" ir arī mugura un pēcpuse.

Visi mazie Siāmas kaķēni ir gaišā krēmkrāsā, bet pirmo dzīves mēnešu laikā kažoka krāsojums mainās.

Source

MansDraugs.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form