Šinšilla – sabiedrisks un mīlīgs pūkainis, kurš nekož un ilgi dzīvo
Foto: Daniel Hall / cc

Mērena temperatūra mājoklī un sabalansēts uzturs var ļaut jūsu šinšillai nodzīvot līdz pat 20 gadiem. Tomēr šie eksotiskie dzīvnieciņi nereti tiek pie traumām vai gremošanas traucējumiem, tādēļ jums jāzina, kādi simptomi var liecināt par to, ka šinšillas veselība ir sašķobījusies.

Caureja

Caureja vai izmainīti ekskrementi var liecināt par iekaisumu vai gremošanas problēmām. Iemesls ļoti bieži ir pārāk lielas barības porcijas vai slikta pārtikas kvalitāte. Caureja var izraisīt atūdeņošanos, kas ir ļoti bīstama mazā dzīvnieka veselībai.

Ēstgribas zudums

Ja jūsu šinšilla atsakās ēst vai dzert, vajadzētu zvanīt veterinārārstam. Šie pūkainie zvēriņi bez pārtikas uzņemšanas var nodzīvot vien astoņas stundas. Lai novērstu strauju svara zudumu un atūdeņošanos, nepieciešama tūlītēja medicīniska palīdzība.

Apātija

Apātija ir simptoms daudzām veselības problēmām, kas var skart šinšillas. Tā var būt saistīta ar pārmērīgu gāzu uzkrāšanos kuņģī vai infekciju. Bieži vien šinšillas guļ izstiepušās kaulu lūzumu vai muskuļu problēmu dēļ. Visos šajos gadījumos nepieciešama veterinārārsta palīdzība.

Apmatojuma izkrišana

Bakteriāla vai sēnīšu infekcija un pat stress var izraisīt šinšillām apmatojuma vai ādas problēmas. Reizēm šinšillas kažociņā var ieraudzīt kailus laukumus. Ir būtiski konsultēties ar veterinārārstu par to aprūpi.

Šinšilla – sabiedrisks un mīlīgs pūkainis, kurš nekož un ilgi dzīvo
Foto: Blair Gannon / cc

Patiess stāsts par depresijas māktu šinšillu

Šinšillām depresiju var izraisīt ļoti neparasti iemesli. Būra nomaiņa var būt viens no tiem. Pat, ja jaunais mīluļa mājoklis ir lielāks un plašāks, šādos gadījumos parasti enerģiskais grauzējs neizrāda ne mazākās prieka pazīmes. Tas parasti rada satraukumu dzīvnieciņa īpašniekam, jo viņš, protams, ir cerējis, ka šinšillai jaunais būris patiks.

Saimnieks savam pūkainajam mīlulim Čipam piektajā dzimšanas dienā uzdāvināja jaunu, lielāku būri. Tas bija krietni plašāks un aprīkots ar visu, kas vien iespējams. Ieraugot, ka zvēriņš par jauno mājokli nepriecājas, bet gan ieslīgst depresijā, saimnieks, protams, bija vīlies. Čips vairs nevēlējās baudīt ēdienu un visu laiku slēpās. Ilgāk nekā nedēļu pūkainis pat nevedās izpētīt būra trešo stāvu.

Saimnieki nebija pat nojautuši, ka jauna būra iegāde var tā nomākt grauzēju. Par laimi, Čips tāpat kā vairums pūkaino kamoliņu pēc divām vai trīs nedēļām atkal atguva dzīvesprieku.

Source

MansDraugs.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form