Piecas vismazākā izmēra kaķu šķirnes
Foto: Singapūras kaķis. Nickolas Titkov / cc

Mazi kaķēni patīk visiem, jo tie ir rotaļīgi un mīlīgi. Uz draiskajiem spalvu kamoliņiem raugoties, atmaigst ikviena sirds. Turklāt, kamēr mazi, kaķīši ļauj sevi ņemt rokās un mīļot, cik vien vēlies. Arī pieauguši kaķi, protams, ir skaisti, taču daudzi saimnieki savu reizi ir iedomājušies – žēl, ka kaķis tik ātri izauga... Labā ziņa ir tāda, ka ir kaķu šķirnes, kuru pārstāvji pieaugot izmēra ziņā joprojām atgādina pusaugu kaķēnu. Lūk, pieci mazākie murrātāji!

1. Singapūras kaķis

Singapūras kaķis ir pats mazākais no mājas kaķiem ar izsmalcinātu un, kā daudzi saka, eņģelim līdzīgu izskatu. Šīs šķirnes kaķi sver uz pusi mazāk nekā standarta izmēra kaķis. Kaķenes svars parasti ir no 2,2 līdz 2,7 kilogramiem, bet runča – no 2,7 līdz 3,6 kilogramiem.

Singapūrietis ir mazs, smalks un skaists kaķis ar maiga sēpijas toņa kažoku. Daudzus savaldzina dzīvnieka lielās mandeļveida acis spilgti zaļā, vara dzeltenā, vai riekstu krāsā.

Singapūras kaķa kažoks ir ļoti īsspalvains un smalks, cieši piegulošs ķermenim. Sēpijas toņa slāņveida zīmējuma kažoks atgādina greznu sabuļādu, tam raksturīgs ziloņkaula krāsas fons.

Singapūras kaķim piemīt brīnišķīgs raksturs, piemīlība, omulība, rotaļīgums, un viņi pieķeras cilvēkiem, ar kuriem dzīvo kopā. Izmantojot eņģeļa ārieni un apburošo temperamentu, kaķis tiecas vienmēr panākt savu.

Singapūras kaķis dievina savu ģimeni un uzstāj, lai pats allaž atrastos visu uzmanības centrā.

Tam raksturīga gan iedzimta pievilcība un emocionalitāte, gan noskaņojuma maiņa, turklāt kaķis lieliski pamana kā saimnieka skumjas, tā prieku.

Singapūras kaķis ir dabiski radusies šķirne, kuras saknes atrodamas klaiņojošajos Singapūras kaķos 20. gadsimta 70. Gados, kā arī vēl senāk. Daudzi dažāda lieluma un izskata kaķi tolaik dzīvoja ielu notekās un renstelēs, un salas iedzīvotāji bieži vien pret viņiem izturējās kā pret salašņām. Kaķu bija tik daudz, ka cilvēki pret tiem nejuta simpātijas.

Lai gan šie klaiņojošie kaķi bija ārkārtīgi atšķirīgi, ir saglabājušies dokumentāli pierādījumi par maziem, neparastiem brūnas krāsas kaķiem (kažoks ar slāņveida zīmējumu), kuru izskats atgādina mūsdienu Singapūras kaķi.

Comment Form