Kā izvēlēties laimīgu kaķi? Testi murrātāja personības novērtēšanai
Foto: Bruno Caimi / cc

Gan izvēloties kaķēnu, gan pieaugušu kaķi, ir būtiski novērtēt tā temperamentu. Ar nelielu iepazīšanos parasti ir pietiekami, lai saprastu, vai mincis ir sabiedrisks un laimīgs, skaidrots "Kaķumīļu rokasgrāmatā".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ja izvēlaties kaķēnu, labāk ņemiet tādu, kurš jau kopš mazotnes ir pieradis pie cilvēkiem. Pretējā gadījumā tas arī vēlāk vairīsies no saskarsmes ar cilvēku.

Kaķēna attīstībai būtisks ir arī laiks savu brāļu un māsu vidū, tāpēc neļaujieties kārdinājumam paņemt kaķēnu, kas jaunāks par 12 nedēļām. Daži audzētāji kaķēnus patur līdz 14–16 nedēļu vecumam, jo, viņuprāt, mazuļiem ir labi uzturēties sava metiena vidū pēc iespējas ilgāk.

Uzvedības vērošanas tests

Vienmēr palūdziet parādīt visu metienu. Pavērojiet, kā uz jūsu klātbūtni reaģē kaķene – ja tā ir mierīga un ļauj jums kaķēnus paņemt rokās, tad arī kaķēni būs sabiedriski. Pavadiet brīdi rotaļās ar kaķēniem, lai redzētu, kuri ir draudzīgāki un rotaļīgāki.

Parasti metienā ir dažāda rakstura kaķēni. Padomājiet, cik aktīvu dzīvnieku vēlaties! Ļoti kautrīgam kaķēnam būs grūtāk iedzīvoties pie jums, savukārt pārāk aktīvs kaķēns var radīt dažādas problēmas.

Rotaļlietas tests

Kad ejat apskatīt kaķēnus, paņemiet līdzi piemērotu rotaļlietu, teiksim, aukliņā iesietu nelielu bumbiņu. Kad konkrēts kaķēns ir piesaistījis jūsu uzmanību, paņemiet to rokās un nošķiriet no pārējiem, pēc tam nolieciet uz grīdas. Novietojiet kaķēna priekšā bumbiņu un viegli pavelciet aiz aukliņas.

Normāls, veselīgs kaķēns gribēs spēlēties un bumbiņu noķert, tas enerģiski lēkās un ar ķepām sitīs pa savu „medījumu”.

Atcerieties – veselīgs un laimīgs kaķēns būs ziņkārīgs un gribēs rotaļāties!

Glāstu tests

Laimīgam kaķēnam patīk saskarsme ar cilvēku, tāpēc pavadiet kādu brīdim, mazo glāstot un apmīļojot, lai novērotu tā reakciju.

Ja mazulis cenšas izrauties, iespējams, tas ir pārlieku aktīvs (vai bailīgs), lai tam patiktu glāsti. Ja vēlaties sabiedrisku mājdzīvnieku, iespējams, šis kaķēns nebūs jums piemērots.

Ja kaķēnu meklējat patversmē

Ja ņemat kaķēnu no patversmes, var gadīties, ka jums nebūs iespējas to novērot brāļu un māsu vidū, taču jūs varat veikt pārējos personības testus.

Ja izvēlaties pieaugušu kaķi, kopējam vajadzētu pastāstīt par kaķa personību un godīgi pateikt, ja kaķim ir kādas uzvedības problēmas, kuru dēļ tas nodots patversmē.

Noteikti atliciniet laiku, lai paņemtu dzīvnieku rokās un glāstītu, un vērojiet tā reakciju. Ideāli, ja šajā brīdī kaķis ir mierīgs un izrāda patiku.

Raksta tapšanā izmantota Katrīnas Deividsones „Kaķumīļu rokasgrāmata” (Jāņa Rozes apgāds).

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form