Tipiskākās suņu saimnieku kļūdas mīluļa apmācībā
Foto: Shutterstock

Vairākums suņu īpašnieku apzinās, ka dažas komandas četrkājainajiem draugiem nav tik viegli apgūt. Taču, ja sunim kaut kas neizdodas, tikpat labi var palūkoties no otras puses – ka cilvēkam ir grūti to iemācīt. "Suņu mīļu rokasgrāmatā" minēti trīs spilgti piemēri, kad saimnieks apmācībā pieļauj kļūdu, radot sunī apjukumu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

1. Komandas vairākkārtēja atkārtošana

Tipiskākās suņu saimnieku kļūdas mīluļa apmācībā
Foto: PantherMedia/Scanpix

Cilvēkiem ir ārkārtīgi grūti atradināties no komandu atkārtošanas. Lai iemācītu suni paklausīt komandai "sēdi", jums jāsaka: "Sēdi!". Taču daži suņi (iespējams, pat lielākā daļa) iemācās sēdēt, reaģējot uz komandu "Sēdi, sēdi, SĒDI, SĒDI, SĒDI!". Tas tāpēc, ka cilvēkiem parasti ir neiedomājami grūti beigt runāt, lai, saprātīgi klusējot, reaģētu, piemēram, uz kucēna pirmo neveiksmīgo mēģinājumu apgūt jēdzienu "sēdi".

Ir gandrīz komiski, cik grūti dažiem ļaudīm nākas apklust pēc izteiktas komandas, lai gan viņi apzinīgi cenšas darīt, kā treneris licis. Apklust – tas ir pretēji mūsu instinktiem. Taču, ja apzināmies, cik tas ir grūti, mums būs vieglāk novērtēt suņa labo gribu un spēju darboties pret savu instinktu.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form