Kādēļ kaķi ir apsēsti ar padusēm
Foto: Shutterstock

Kaķis paosta tavu padusi un tad enerģiski berzē savu purniņu pret to. Viņš var sākt siekaloties, laizīt tavu padusi vai arī aiztikt to ar ķepām. Šāda uzvedība šķiet dīvaina un mulsinoša. Kādēļ kaķi mēdz tā darīt?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kaķa pasaule griežas ap tā ožas maņu. Padusēs ir dziedzeri, kuri izdala tādu smaržu, kas mūsu degunam pat nav sajūtama, taču kaķus tā pievilina gluži tāpat kā vieta gultā, kurā jūtama mūsu smarža, un drēbes, kas mums dienas laikā bijušas mugurā.

Garša ir cieši saistīta ar ožu, un kaķus pievilina sāls – sviedru sastāvdaļa, kas atrodas uz mūsu ādas.

Kaķu oža ir aptuveni 14 reižu labāka nekā cilvēka oža, un viņus ļoti piesaista visi unikālie feromoni, kurus izdala katra cilvēka organisms. Lai cik tīri mēs būtu, kaķu superjutīgais deguns joprojām spēs sajust mūsu smaržu, tieši tāpēc kaķiem tik pievilcīgas šķiet mūsu paduses, kurās atrodas sviedru dziedzeri.

Kaķi, ostot paduses, var tik ļoti uzbudināties, ka viņu reakcija var būt tāda pati, kā saostoties kaķumētras smaržu. Tā īsti nav problēma, taču šādu kaķu uzvedību ieteicams novērst, jo, ja tā tiks atļauta, kaķis to piekops arvien biežāk. Padušu ostīšana var kļūt arī traucējoša – pirmajā reizē šāda kaķa rīcība liekas uzjautrinoša, tomēr tā vairs nedomāsiet, kad kaķis jūs pamodinās nakts vidū.

Vislabākais veids, kā šo paradumu novērst, ir piecelties kājās un pāris minūšu kaķi ignorēt. Kad stāvi, kaķis tavas paduses nespēj aizsniegt, tāpēc ostīšana nav iespējama, un, tā kā kaķim nepatīk ignorēšana, ja šādi rīkosieties atkārtoti pietiekami bieži, kaķis nedarīs to, kas viņam nesniedz gaidīto rezultātu.

Avots: Hetere Danfija "Kaķumīļa rokasgrāmata" (apgāds "Zvaigzne ABC").

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form