Pilsētas dzīvoklim piemērotas suņu šķirnes. Iesaka kinoloģe
Foto: Austrālijas aitu suns. AJU_photography / cc

Daudzi pilsētnieki vēlētos suni, taču iegādāties vilcinās, jo nejūtas droši, vai četrkājainais draugs labi jutīsies, dienas lielāko daļu pavadot dzīvoklī. Pa dienu vairākumam no mums jābūt darbā, tātad kopīga pastaiga ar ķepaini sanāk vien agri no rīta un – tāda garāka un aktīvāka – vakarā. Kāda lasītāja portālam "MansDraugs.lv" lūdza ieteikt vidēji aktīvas šķirnes suni dzīvei divistabu dzīvoklī, kas ik dienu pacietīgi sagaidītu saimnieci no darba, lai vakarā dotos kopīgā skrējienā vai garā, aktīvā pastaigā. Lūdzām padomu kinoloģei Vladislavai Akimovai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Vispār sunim mājās nevajag īpaši daudz vietas. Svarīgākais ir nodrošināt pastaigas pa āru un slodzi gan ķermenim, gan smadzenēm, proti, dažādus vingrinājumus un spēles! Tad mājās suns atpūšas," stāsta Vladislava Akimova.

"Kā šādai situācijai piemērotākie no mazajām suņu šķirnēm man uzreiz nāk prātā miniatūrais jeb cvergšnaucers, šeltijs un kavaliera kinga Čārlza spaniels. No lielajām šķirnēm tas varētu būt Austrālijas aitu suns. Tie ir suņi, kuriem nav nepieciešama pārmērīgi liela fiziskā slodze, taču viņi arī nepieder pavisam mierīgajiem.

Noteikti neskatītos uz medību suņiem (piemēram, bīgls) un kamanu suņiem (piemēram, Sibīrijas haskijs), jo tiem vajadzīga liela fiziskā slodze, ko tipiskam pilsētniekam, kurš dienas lielāko daļu pavada birojā, būs grūti nodrošināt."

Jautāta, vai visu ieteikto šķirņu pārstāvji labi justos pat vienistabas dzīvoklī, ja jau mājokļa platība sunim nav tik svarīga, kinoloģe atbild, ka pašu ērtības labad tādā situācijā tomēr ieteicams izvēlēties kādu no minētajiem mazo šķirņu pārstāvjiem. Austrālijas aitu sunim tomēr vajadzētu vismaz divistabu dzīvokli.

Īsumā par ieteiktajām šķirnēm (+ foto):

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form