Pasaulē mīt tūkstošiem dažādu dzīvnieku. Lai gan šķiet, ka par izplatītākajiem no tiem zinām teju visu, izrādās, ir daudz patiešām interesantu faktu, kas nez kāpēc nav nonākuši līdz mūsu ausīm. 15 aizraujošus faktus par dzīvniekiem, ko tu varētu nezināt, apkopojis portāls "Boredpanda.com".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

1. Govīm ir labākās draudzenes un viņas izjūt stresu, kad ir no tām šķirtas.

2. Pandām nav vienas noteiktas guļvietas. Viņas vienkārši aizmieg tur, kur, miegam uznākot, atrodas.

Govīm ir labākās draudzenes un 14 citi pārsteidzoši fakti par dzīvniekiem
Foto: Frank / cc

3. Aitas pašas spēj sevi dziedināt no daudzām slimībām. Saslimstot viņas ēd noteiktus ārstnieciskos augus, ar kuriem kaiti iespējams dziedēt.

4. Tīģeru kājas ir tik spēcīgas, ka tie var palikt stāvot pat pēc nāves.

5. Pingvīnu tēviņš mātītei, ko noskatījis, pasniedz oli. Ja viņa to pieņem, viņi kļūst par pāri. Daži pingvīni nemaz nebūvē ligzdu, bet nēsā olas uz savām pleznām.

Govīm ir labākās draudzenes un 14 citi pārsteidzoši fakti par dzīvniekiem
Foto: Liam Quinn / cc

6. Mājas kaķis var noskriet Useinu Boltu, jamaikiešu sprinteri, kas ir pasaules rekordists 100 un 200 metru distancē.

7. Izpētīts, ka laimīgi suņi luncina asti uz labo, bet nelaimīgi – uz kreiso pusi.

8. Truša redzesloks aptver 360 grādus, ļaujot pamanīt plēsēja tuvošanos no jebkuras puses.

9. Ziloņi nemāk lēkāt.

Govīm ir labākās draudzenes un 14 citi pārsteidzoši fakti par dzīvniekiem
Foto: PantherMedia/Scanpix

10. Lapsu mazuļi piedzimstot sver vien 100 gramus. Jaundzimušie ir akli un kurli, un nespēj staigāt. Māte visu laiku paliek ar viņiem, bet tēvs nes tai barību.

11. Lauvu mātītes, kuras ir māsas, dzīvo kopā visu mūžu. Viņu sieviešu kārtas mazuļi paliek dzimtajā barā arī, kad pieaug, bet puikām ir no tā jāaiziet, tikko nobriest par pieaugušiem tēviņiem.

12. Cūkas sirds ir ļoti līdzīga cilvēka sirdij, tādēļ zinātnieki daudzviet pasaulē mēģina atrast ceļus, kā to pārstādīt cilvēkam. Dažādu neārstējamu sirds kaišu dēļ cilvēki gadiem stāv rindā, gaidot donora orgānu, un reizēm tā arī nesagaida... Cūkas sirds transplantēšana cilvēkam jau ir veikta, taču neveiksmīgi, jo imūnsistēma svešo orgānu nav pieņēmusi. Zinātnieki meklē ceļus, kā imūnsistēmu piemānīt. Cilvēkiem jau veiksmīgi tiek pārstādītas atsevišķas cūku sirds daļas, piemēram, vārstuļi.

Govīm ir labākās draudzenes un 14 citi pārsteidzoši fakti par dzīvniekiem
Foto: Morgan / cc

13. Zebras spēj komunicēt savā starpā. Piemēram, pieglaustas ausis nozīmē, ka zebra ir nokaitināta, dusmīga vai jūt diskomfortu.

14. Mērkaķi Indijā tiek pielūgti, jo uzskata, ka viņi pārstāv dievu Hanumānu.

15. Džordžs Vašingtons ir atbildīgs par pirmo Amerikas Savienotajās Valstīs izaudzēto milzu jeb mamutēzeli (šķirne – Mammoth Jack).

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form