Astoņi neparasti savvaļas dzīvnieki, kurus tu varētu nezināt
Foto: Shutterstock

Pirms laika jau iepazīstinājām ar desmit neparastiem dzīvniekiem, par kuru eksistenci nojauš vien retais. Redzot lielo interesi, atlasījām vēl astoņus savādus kustoņus no visas plašās pasaules.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Cekulainais briedis

Cekulainais briedis (Elaphodus cephalophus) savu nosaukumu ieguvis, pateicoties kuplajam tumšā apmatojuma cekulam, kas rotā tā pieri un bieži vien apslēpj tā pavisam mazos radziņus. Lielu ragu vietā šim briedim daba iedalījusi garus ilkņus, kuru dēļ tas nereti tiek dēvēts vienkārši par ''ilkņaino briedi" vai pat "briedi vampīru".

Ilkņus cekulainais briedis izmanto dažādiem nolūkiem. Pirmkārt, tie ir brieža galvenais ierocis cīņās ar konkurējošiem tēviņiem un, ja dzīvniekam paveicies ar ļoti prāviem ilkņiem, tas var likt sāncensim atkāpties, pat neuzsākot cīņu.

Ar ilkņiem briedis arī var viegli nokasīt no stumbriem vienu no saviem iecienītākajiem gardumiem – ķērpjus, no sasalušas zemes izkasīt ko ēdamu. Zinātnieki uzskata, ka cekulainajam briedim gari ilkņi un pavisam mazi radziņi izveidojušies dzīves vides ietekmē. Tā kā cekulainie brieži mīt krūmājiem un citiem augiem bagātīgos mežos, ir mazāka iespēja, ka biežņā sapīsies ilkņi, nevis ragi.

Cekulainie brieži ir sastopami Ķīnā un Mjanmā. Pārsvarā mīt kalnainos meža rajonos. Izvēlas mūžzaļos mežus ar mitru un bagātīgu floru. Garo ilkņu īpašnieks pārtiek no dažādiem lakstaugiem, ķērpjiem un jauniem koku dzinumiem.

Pasaulē ir arī citi brieži ar pamanāmiem ilkņiem, piemēram, Ķīnas ūdensbriedis (Hydropotes inermis) un Sibīrijas muskusbriedis (Moschus moschiferus).

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form