13 draudzīgākās suņu šķirnes
Foto: Thowra_uk / cc

Suņi ir mūsu labākie draugi, tomēr dažas šķirnes ir draudzīgākas par citām. Portāls "Vetstreet.com" atlasījis 13 draudzīgākās suņu šķirnes – tādas, kuru pārstāvji ir izteikti sabiedriski un labestīgi, ļoti pieķeras saviem saimniekiem, labi satiek ar bērniem un citiem mājdzīvniekiem un draudzīgi izturas pat pret svešiniekiem.

Protams, visi vienas šķirnes suņi rakstura ziņā nav identiski kā ūdens lāses. To, kāda būs konkrētā suņa personība, lielā mērā nosaka audzināšana un četrkājainā drauga dzīves pieredze. Ja suni piesien pie būdas un atstāj novārtā vai regulāri fiziski ietekmē, dzīvnieks, protams, nevar izaugt par lielu cilvēku mīli, lai cik draudzīgas šķirnes pārstāvis būtu. Taču, ja četrkājaino draugu jau no mazotnes socializē, proti, pieradina pie citiem cilvēkiem un dzīvniekiem, buču mīlis un teju visu cilvēku draugs garantēts.

Tajā pašā laikā ir suņu šķirnes, kuru pārstāvji pēc dabas ir vientuļnieki, proti, visai neatkarīgi un patstāvīgi. Arī viņiem, protams, ir vajadzīga cilvēka kompānija, taču daudz mazākās "devās". Tādi, piemēram, ir Kaukāza aitu suņi, tautā dēvēti par kaukāziešiem, un Vidusāzijas aitu suņi jeb alabaji. Viņiem ir svarīgi, lai diezgan daudz laika varētu netraucēti pavadīt vienatnē. Šādi suņi nepriecāsies par patstāvīgu kņadu visapkārt, nemitīgu mīļošanu un bužināšanu, bet labprātāk godam pildīs sarga pienākumus.

Turpmāk minētajiem suņiem draudzīgums ir ielikts jau šūpulī.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka