Kaķu šķirne: Mančkins – ņiprais Napoleona līdzinieks, kurā grūti neiemīlēties
Foto: Shutterstock

Mančkins uz citu kaķu šķirņu fona izceļas ar īsām kājelēm, kas līdz pat sirmam vecumam liek murrātājam izskatīties ārkārtīgi mīlīgam – gluži kā mazam, lempīgam kaķēnam. Izskats gan ir maldinošs – mančkini ir ļoti aktīvi un veikli kaķi. Neraugoties uz mazo augumu, tie pilnīgi noteikti nesirgst ar Napoleona kompleksiem, bet ir ārkārtīgi sirsnīgi un dzīvespriecīgi kaķi. Arī Latvijā ir šīs šķirnes kaķu audzētava.

Mančkina izcelsme

Mančkini ir dabas izspēlēts joks, jo pievilcīgie strupkāji radušies nejaušas gēnu mutācijas rezultātā, kas ietekmējusi priekškāju un pakaļkāju garos kaulus.

1983. gadā Luiziānā (ASV) uz ielas tika atrasti divi kaķi ar ļoti īsām kājām. Viena kaķene izrādījās grūsna. Viņai piedzima četri kaķēni. Diviem no tiem bija īsas kājas. Audzētāji šos īskājainos kaķus sapāroja ar piemērotiem mājas kaķiem, aizsākot veidot mančkinu šķirni.

Tā kā gēns, no kura atkarīgas šīs šķirnes kaķu īsās kājas, ir dominējošais, pārojot mančkinu un parasto kaķi, pirmajā paaudzē iegūst strupkājainus kaķēnus. Pašlaik atļauta mančkinu pārošana tikai ar parastiem mājas kaķiem, kuriem nav citu šķirņu asiņu piejaukuma.

Mančkini ir ļoti iecienīti savā dzimtenē – Amerikā, bet Japānā stabili turas iemīļotāko kaķu šķirņu topa augšgalā. Pamazām aizvien vairāk mančkinu audzētavu sarodas arī Eiropā – Francijā, Šveicē un Nīderlandē. Kopš 2009. gada arī Latvijā darbojas mančkinu audzētava "Imperial Cats", taču lielā pieprasījuma dēļ kaķēnu var nākties gaidīt ilgi.

Source

MansDraugs.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form