13 suņu šķirnes, kas var lepoties ar ilgāko mūžu
Foto: Shutterstock

Tā nu tas pasaulē iekārtots, ka suņa mūžs ir krietni īsāks nekā cilvēka. Vienmēr ir ļoti grūti šķirties no sava četrkājainā drauga, kad tas aizgājis "labākos medību laukos". Tādēļ daudzi, izvēloties mīluli, noteikti painteresējas, cik ilgi iepatikušās šķirnes pārstāvji dzīvo un ar kādām veselības problēmām mēdz saskarties. Te var noderēt portāla WebMd.com apkopotās 13 suņu šķirnes, kuru pārstāvji parasti izceļas ar ilgu mūžu.

Protams, nav iespējams garantēt – ja iegādāsies suni, kas pieder kādai no rakstā minētajām šķirnēm, tas noteikti dzīvos ilgi un laimīgi un visas veselības problēmas tam ies secen. Tomēr vismaz lielāka iespējamība, ka tas sasniegs 12 vai pat vairāk gadu vecumu, nekā, piemēram, iegādājoties vācu dogu, kas reti dzīvo ilgāk par 8–9 gadiem, noteikti ir.

Tā nu tas ir – visilgāk parasti dzīvo mazo šķirņu suņi. Varbūt esi pamanījis, ka lielo šķirņu suņi gluži vienkārši noveco ātrāk. Iespējams, tas ir saistīts ar to, ka viņu organismā ir vairāk augšanas hormona, vēstī WebMd.com.

Suņi ilgdzīvotāji likumsakarīgi retāk cieš no veselības problēmām, kas nozīmē mazākus izdevumus pie veterinārārsta. Protams, daudz kas atkarīgs no tā, cik ļoti saimnieks par savu mīluli rūpējas, vai nodrošina pilnvērtīgu uzturu un citiem faktoriem.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form