Šķirne, kas radusies pavisam nejauši – Skotijas nokareno ausu kaķis
Foto: Shutterstock

Ja meklējat kādu neparastas šķirnes mīluli, iespējams, Skotijas nokareno ausu kaķis būs īstā izvēle. Piemīlīgi ieliektās austiņas un izteiksmīgās acis nespēs atstāt vienaldzīgu, turklāt kaķu dzīvespriecīgais raksturs būs piemērots gan ģimenēm ar bērniem, gan cilvēkiem, kas vēlas mīlošu mājdzīvnieku. Skotijas nokareno ausu kaķis ļoti novērtē cilvēka tuvumu, tāpēc būs cītīgs sekotājs saimniekam ik uz soļa un izmantos jebkuru brīdi, lai ieritinātos saimniekam klēpī.

Meklējot informāciju par Skotijas nokareno ausu kaķiem, vienmēr parādās Sūzijas vārds. Tieši baltā kaķene Sūzija ir tā, kura aizsākusi Skotijas nokareno ausu kaķu šķirni. 1961. gadā viņu pamanījis gans Viljams Ross. Kad Sūzijai sadzimuši kaķēni, vienu no viņiem savā aprūpē paņēma Ross. Savukārt tad viņa kaķenīte sapārojusies ar kādu vietējo britu īsspalvaino kaķi, jau radot pašlaik zināmo Skotijas nokareno ausu kaķu šķirni. Tā nosaukta par godu Skotijai, kur dzīvojusi Sūzija un kur attīstījušies arī pārējie kaķi ar tik zīmīgajām nokarenajām ausīm.

Nokarenās ausis kaķos veido trūkstošs dominantais gēns, taču, lai kaķēni piedzimtu ar nokarenām ausīm, vismaz vienam no vecākiem pašam jābūt ar ielocītām ausīm.

Pagājušā gadsimta 70. gados šķirne pārvesta arī uz ASV, kur to vēlākajos gados atzina vairākas kaķu šķirņu asociācijas.

Comment Form