Kaķu pasaules Pīters Pens – Amerikas sprogausu kaķis
Foto: Shutterstock

Izliektās ausis, pārsteigtais skatiens un aizrautība dienu no dienas raksturo Amerikas sprogausu kaķi. Šķirne ir radusies nesen, pagājušā gadsimta otrajā pusē, taču jau ir iekarojusi cilvēku uzmanību ar neremdināmo aktivitāti, kas nezūd arī pieaugušā vecumā.

Amerikas sprogausu kaķis – ja reiz tā ir nosaukta šķirne, tātad kaķa ausīm ir īpaša nozīme. Un tā tik tiešām ir, jo Amerikas sprogausu kaķa it kā uz āru atlocītās ausis ir viena no izteiktākajām šķirnes pazīmēm.

Šīs šķirnes pārstāvis tiek salīdzināts ar kaķu pasaules Pīteru Penu, jo Amerikas sprogausu kaķi rotaļību un aizrautīgumu nezaudē arī pieaugot. Viņu bērnišķīgais raksturs tiek minēts kā viens no iemesliem, kāpēc šos kaķus iemīlējuši daudzi cilvēki.

Šķirne ir radusies salīdzinoši nesen, pagājušā gadsimta 80. gadu sākumā ASV. Tā tiek uzskatīta par vienu no jaunākajām kaķu šķirnēm. Kādai ģimenei ASV pieklīda melna kaķenīte, kurai bija izlocītas ausis un kurai piedzima četri kaķēni, diviem no tiem, gluži kā mātei, arī bija izlocītas ausis. Konsultējoties ar veterinārārstiem, noskaidrots, ka ausu izliekšanos ietekmē gēni. Vēlākajos gados šī šķirne tika rūpīgi pavairota un apstiprināta vairākās kaķu organizācijās.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form