Suns ar ēzeļa augumu un lauvas balsi – Tibetas mastifs
Foto: Shutterstock

Sargsuns, kam patīk dzīvot arī iekštelpās – tāds ir Tibetas mastifs, pūkainais Himalaju kalnu mīlulis. Šīs šķirnes suņi ir gudri, taču viņiem nepieciešams saimnieks, kas spēj uzņemties galvenā lomu. Ja mastifs būs atstāts ārā, viņš gaudos, jo mīlulim vajag būt līdzās savam saimniekam. Taču, kad četrkājainais draugs būs iekštelpās, nav pamata domāt, ka viņš uzvedīsies kā zilonis trauku veikalā, jo suņi ir uzmanīgi, draudzīgi un pavisam mierīgi, lieki netrokšņojot.

Ceļotājs Marko Polo Tibetas mastifus raksturojis tā: "Garš kā ēzelis ar stipru balsi kā lauvai." Tibetas mastifs nav viena no jaunākajām suņu šķirnēm, jo liecības par šo suņu šķirni un tās senčiem meklējamas pat tūkstoš gadus pirms mūsu ēras tālā pagātnē. Taču mūsdienās zināmie Tibetas mastifi, kā jau liecina nosaukums, radušies Tibetā, Himalaju kalnu ieskautajā teritorijā. Ja palūkojas uz šīs šķirnes suņiem, redzams, ka viņiem izveidojies biezs un garš kažoks, kas pasargā no bargām ziemām.

Pretēji suņiem, kas radīti medībām un dzīvnieku dzīšanai, Tibetas mastifs pārsvarā kalpojis kā sargsuns. Tiek pat vēstīts, ka viens mastifs varējis nosargāt veselu ciemu.

Lai arī sākotnēji suņi nav bijuši pazīstami visā pasaulē, situācija mainījās 18. gadsimta vidū, kad suņi pamazām ieceļoja Anglijā. Savukārt ASV Tibetas mastifus sāka iepazīt pagājušā gadsimta 70. gados.

Lai gan tagad šo suņu šķirni pazīst daudzviet pasaulē, dzimtenē Tibetā mastifi nav vairs tik plaši izplatīti. Tiek minēts, ka tur šos suņus var sastapt reti.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka