Suns, kuru franču armija izmantoja pasaules karos – čaklais boserons
Foto: Shutterstock

Boserons ir augumā liels, atlētisks, spēcīgs suns. Mīlulim ir spicas ausis, pārsvarā burta "J" formā izliekta aste un ārkārtīgi precīzs kažoka krāsojums.

Galvenokārt boserons novērojams tumšā kažoka krāsā, proti, pamatā melnā krāsā ar brūniem plankumiem. Daudz retāk var sastapt boseronu, kura kažokā līdzās iepriekš minētajām ir arī pelēkā krāsa. Nav pieļaujama balta krāsa, taču melnajai krāsai jābūt izteiktākai par brūno.

Interesanti, ka ir noteiktas vietas suņa ķermenī, kur brūnajām nokrāsām obligāti jābūt. Tās ir vietas ap acīm (ne tieši ap tām, bet gan plankumiem virs acīm), punktiņi vaigos, krāsojums ap suņa muti, kā arī kakla rajonā, zem astes un uz kājām. Bieži novērojama brūnā krāsa ir arī krūškurvja rajonā.

Šķirnes standartā ir noteikts, ka boserona pakaļķepām jābūt arī papildu pirkstveida izaugumam, kas nemaz tik bieži netiek novērots.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form