Suns, kuru franču armija izmantoja pasaules karos – čaklais boserons
Foto: Shutterstock

Iedzimto darba spēju dēļ boserons var uzskatīt, ka arī saimnieks un viņa ģimene ir vien kārtējais ganāmpulks, ar ko sunim jātiek galā, tāpēc vēlams mīluli jau laikus apmācīt, norādot, kurš ģimenē ir galvenais. Taču jāatceras, ka suņa aktīvā daba tomēr paģēr lielākas fiziskās aktivitātes, ko boseronam jānodrošina. Garākas pastaigas, prāta spēles un citas aktivitātes palīdzēs boseronam trenēt gan ķermeni, gan prātu, saglabāt to mundru un allaž spicu.

Jāņem vērā, ka nodarbes sunim nepieciešamas visu laiku, tāpēc saimniekam jārēķinās, ka vajadzēs savā dienaskārtībā ieviest dažas izmaiņas, lai spētu sunim nodrošināt pastaigas, spēles, kā arī, protams, pavadītu brīžus kopā ar mājas mīluli.

Pareizi audzināts boserons būs labs draugs arī citiem suņiem un kaķiem, protams, ja pārējie dzīvnieki vēlēsies draudzēties ar boseronu.

Ja vien suns tiek fiziski nodarbināts, boserons labi jutīsies šaurākā mājoklī, taču, protams, vēlams, lai sunim pie mājas ir arī plašāka teritorija, kur pavadīt laiku.

Raksta tapšanā izmantota informācija no portāliem "Dogbreedinfo" un "PetMD".

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form