Ņūfaundlenda melnbaltais 'brālis' – lendsīrs, kas pirmoreiz radies gleznā
Foto: Shutterstock

Liels, melnbalts suns ar mīlīgu izskatu, lieliskām rakstura īpašībām un mīlestību pret ūdeni, turklāt iemūžināts gleznā – izklausās sapņaini, vai ne? Taču visu iepriekšminēto raksturo viens vārds – lendsīrs. Viņš ir gluži vai kā mistērija, kuru vienā pasaules daļā saprot kā citas šķirnes paveidu, kamēr citā – kā pilntiesīgu un atšķirīgu suņu šķirni.

Raksturojot lendsīru, šī suņu šķirne tiek piedēvēta Vācijai un Šveicei, lai gan tieša saikne suņiem patiesībā ir ar angļu mākslinieku, seru Edvinu Henriju Lendsīru. Tieši viņš savā gleznā, kas tapusi 19. gadsimta pirmajā pusē, attēlojis visai liela auguma suni, kura spalva ir galvenokārt balta, bet galva – melna. Nostāsti vēsta, ka attēlotais suns patiesībā tiešām reiz ir dzīvojis četrkājainais draugs, kas glābis cilvēkus no noslīkšanas. Vēlāk, kad šķirnei deva nosaukumu "lendsīrs", ņēma vērā mākslinieka uzvārdu, tādējādi atzīstot viņa devumu, gleznā iemūžinot šīs šķirnes vai tai līdzīgu mīluli.

Taču, redzot lendsīru, daudzi noteikti teiks – tas ir vien melnbalts ņūfaundlends jeb ņūfaundlendietis. Un nepareizi tas nav, jo daudzi cilvēki tik tiešām maldās un melnbalta kažoka lendsīrus nosauc par ņūfaundlendiem. Taču lendsīrs ir atsevišķa suņu šķirne, ko atzinusi Starptautiskā Kinoloģiskā federācija.

Ņūfaundlenda melnbaltais 'brālis' – lendsīrs, kas pirmoreiz radies gleznā
Foto: Shutterstock

Tiek vēstīts, ka Kanādā, ASV un arī Lielbritānijā lendsīru uzskata vien par ņūfaundlenda paveidu, kas ir ar melnbaltu kažoka krāsojumu. Tāpēc, lai nošķirtu federācijas atzīto lendsīru kā atsevišķu šķirni, tai klāt min apzīmējumu "Eiropas kontinentālais tips" ("European Continental Type" – "ECT").

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka