Īpatnējais mīlulis, kas sildījis inku gultas – peruāņu kailais suns
Foto: Shutterstock

Viena no bezspalvainu suņu šķirnēm, peruāņu kailais suns, pasaulē zināms jau tūkstošiem gadu. Interesanti, ka viņam vēsturiski piedēvētas pat maģiskas spējas, bet līdz pat mūsdienām tiek īpaši apbrīnots suņa izskats. Tas gan nenozīmē, ka bezspalvainais ķermenis nav jākopj. Patiesībā tas var prasīt pat vairāk rūpju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Peruāņu kailais suns, kā jau lasāms nosaukumā, radies Peru. Tiesa gan, tā kā šī šķirne radusies ļoti sen, par to liecības meklējamas jau pirms mūsu ēras, vēl līdz šim pētniekiem un speciālistiem nav izdevies noskaidrot, kā suņi šajā pasaules daļā nonāca. Pieļauts, ka suņi Peru nonākuši līdz ar ieceļotājiem no Āfrikas un Āzijas.

Nenoliedzams ir viens – peruāņu kailais suns bija nozīmīga Peru iedzīvotāju kultūras daļa. Attēli un suņu veidoli manāmi vairākos keramikas izstrādājumos, māla traukos un figūriņās. Šīs liecības, kas iegūtas daudzos arheoloģiskos izrakumos, radušās vairākus gadsimtus pirms mūsu ēras, tādējādi padarot peruāņu kailo suni par vienu no vecākajām suņu šķirnēm pasaulē.

Šī šķirne tiek saistīta ar inku kultūru, lai gan daudzos avotos norādīts, ka peruāņu kailais suns bijis nozīmīgs arī citur, piemēram, čimu kultūrā.

Peruāņu kailais suns ir viena no četrām suņu šķirnēm, kuru īpašā pazīme ir neesošā spalva. Pārējās suņu šķirnes ar neparasto izskatu ir Meksikāņu kailais suns, amerikāņu kailais suns un Ķīnas cekulainais suns. Atsevišķas ķermeņa daļas, piemēram, galvu gan var klāt pat salīdzinoši gara spalva.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form