Suns melnā maskā – Kanāriju dogs, kurš radies salās
Foto: Shutterstock

Liels un skaļš suns, kas jau vizuāli ievieš cieņu ikvienā, kas mīluli sastop savā ceļā. Kanāriju dogs radies salās, kas mūsdienās kļuvušas par visai populāru atpūtas vietu. Tur jau pirms vairākiem gadsimtiem iedzīvotāji novērtējuši darbspējīgu suni, kas palīdzējis darbā ar lopiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kanāriju dogs – nosaukums vien jau rosina domāt par vietu, kur suņu šķirne radusies. Tik tiešām, kā liecina Starptautiskās Kinoloģiskās federācijas atzītais šķirnes standarts, Kanāriju doga nosaukums norāda uz teritoriju, kur lielie, masīvie suņi radušies. Spānijai piederošās Kanāriju salas, īpaši Tenerife, tiek minēta kā suņu izcelsmes vieta. Interesanti, ka jau Kanāriju salu nosaukumā patiesībā ir apslēpta to saikne ar suņiem. Atvasinot salu nosaukumu no vārda "canis", kas apzīmē suņus, radās Kanāriju salas – vieta, kur jau izsenis novēroti lieli, spēcīgi, darbspējīgi suņi. Starp tiem ir arī Kanāriju dogs.

Suns melnā maskā – Kanāriju dogs, kurš radies salās
Foto: Shutterstock

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form