Elegantais afgāņu kurts, kuru slavenu padarīja arī Bārbija
Foto: Shutterstock

Afgāņu kurts noteikti ir viens no tiem suņiem, kas nespēj atstāt vienaldzīgu. Garais, slaidais skaistulis ar spico purniņu un elegantu spalvu, kas pārvietojoties plīvo, rada teju vai karaliska suņa iespaidu. Taču nevajadzētu paļauties vien uz suņa simpātisko izskatu, jo kurts ir arī čakls darba suns.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Afgāņu kurtam līdzinieku ir ļoti maz. Tie cilvēki, kas savā ceļā sastapuši šo sunīti, noteikti uz kādu laiku to atcerēsies, jo kurtam ir zīmīgs izskats, gara spalva un koptēls, kas nebūt neatgādina par kādu no citiem sugasbrāļiem (tuvākais līdzinieks afgāņu kurtam ir saluki).

Elegantais afgāņu kurts, kuru slavenu padarīja arī Bārbija
Foto: Shutterstock

Šo suņu šķirni apvij arī dažādas leģendas, starp kurām, iespējams, vispopulārākā saistāma ar Noasa šķirstu. Tiek uzskatīts un vēstīts, ka līdzās daudzu jo daudzu dzīvnieku sugu pārstāvjiem šķirstā atradies arī pāris afgāņu kurtu. Šī leģenda afgāņu kurtam piešķir arī senatnīgumu, un šajā ziņā melots noteikti nav. Kurts tik tiešām tiek minēts kā viena no vecākajām suņu šķirnēm pasaulē. Tūkstošiem gadu sena vēsture, sākotnējais nosaukums "Tazi" un brīnišķīgas īpašības: tāds ir afgāņu kurts.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form