Dzīvespriecīgais eirāzietis – suns, par ko rūpēties vēlēsies katrs
Foto: Shutterstock

Ja lūgtu nosaukt kādu Vācijai raksturīgu suņu šķirni, noteikti viena no pirmajām būtu vācu aitu suns, vēl kāds iedomātos par špicu vai vācu dogu. Bet ir vēl kāds suns, par ko nemaz tik bieži nevar dzirdēt, un tas ir eirāzietis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Eirāzietim ir ārkārtīgi valdzinošs un simpātisks izskats, kas uzreiz raisa asociācijas ar citām šķirnēm, kuru pārstāvjus ielās redzam biežāk. Ja kāds eirāzietī saskata špicam raksturīgās iezīmes, bet vēl cits, piemēram, čau čau izteiksmīgā izskata pazīmes, jāteic, ka abi šie minējumi ir visai tuvu patiesībai. Eirāzietis ir tieši šo suņu, vilkušpica un čau čau, krustojums.

Tā kā oriģinālā rakstībā vilkušpics rakstāms kā "wolfspitz", sākotnēji nolemts jaunradīto sunīti saukt par vilku čau (wolf-chow), tādējādi akcentējot krustotās šķirnes, vilkušpicu un čau čau. Taču tad šķirnes attīstībā iesaistīts arī samojeds, suns nosaukts par eirāzieti un reģistrēts Starptautiskās Kinoloģiskās federācijas šķirņu sarakstā, vēstīts eirāzieša šķirnes standartā.

Šķirnei dots tāds nosaukums, lai akcentētu Eiropai un Āzijai raksturīgās suņu šķirnes, kuras izmantotas eirāzieša radīšanā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form