Vilkam līdzīgais Kanaānas suns, kas radies austrumos
Foto: Shutterstock

Kanaānas suns ir šķirne, kas vairāk raksturīga austrumu zemēm. Lai arī mūsdienās šīs šķirnes pārstāvju pasaulē nav ārkārtīgi daudz, Kanaānas suņa rašanās ir interesanta, gluži kā suņa savvaļas dzīvniekam līdzīgais izskats.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kanaānas suņa, mīluļa ar interesanto nosaukumu, izcelsmes valsts ir Izraēla. Tiesa, ar Kanaānas vārdu tiek apzīmēts sens reģions, kas mūsdienās zināms kā Palestīna. Lai arī Kanaānas sunim līdzīgi dzīvnieki novēroti jau pirms vairākiem tūkstošiem gadu, kā šķirni to ievēroja un atzina vien 19. un 20. gadsimta mijā.

Ticams, ka Kanaānas suns radies, savstarpēji krustojoties savvaļas suņiem, kas mituši tuksnešainajā zemē, vēstīts "Dogbreedinfo". Tiek pat pieņemts, ka Kanaānas sunim līdzīgi dzīvnieki attēloti zīmējumos, kas atrasi apbedījuma vietās, izveidotās tūkstošiem gadu pirms mūsu ēras gan Ēģiptē, gan citās tuvējās zemēs.

Tiesa, par Kanaānas suni mūsdienās dzird ne tik daudz kā par citām šķirnēm, jo šo mīluļu skaits pasaulē nepārsniedz dažus tūkstošus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form