PROJEKTU ATBALSTA ''IF''
PROJEKTU ATBALSTA ''IF''

Parūpējies par mīluļa drošību!

Kāpēc ir vērts apdrošināt savu mājdzīvnieku

Foto: Publicitātes

Mājdzīvnieki ir daļa no ģimenes, un ir svarīgi ne tikai ikdienā rūpēties par savu mīluļu labsajūtu, bet būtiski arī sagādāt drošības spilvenu, kas sniegs atbalstu neparedzētos gadījumos. Tāpat kā veselības, īpašuma un auto apdrošināšana, arī mājdzīvnieka apdrošināšana var ievērojami atvieglot ikdienu. Neliels ieguldījums šodien var ļoti palīdzēt negaidītās situācijās, no kurām pilnībā pasargāts nav neviens. Apdrošinot savu mīluli, slimības, traumu un citu likstu gadījumā par izdevumiem parūpēsies apdrošinātājs.
Jebkurš mājdzīvnieks nozīmē papildu rūpes un, likumsakarīgi, arī papildu izdevumus. Tie, kuri nav saskārušies ar situācijām, kad mīlulim nepieciešama vizīte pie veterinārā speciālista, ārstēšana, operācija vai medikamenti, iespējams, nemaz nenojauš, kāds ir veterināro klīniku sniegto pakalpojumu izcenojums. Humānajā medicīnā ar pacienta līdzmaksājumu iespējams saņemt valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, taču veterinārā medicīna ir privātais sektors, līdz ar to par visiem izdevumiem, kas saistīti ar mājdzīvnieka veselību, atbildīgs ir tikai un vienīgi saimnieks.

Foto: Publicitātes

Kāpēc izvēlēties "If" mājdzīvnieku apdrošināšanu
Jebkuram mājdzīvniekam kādā savas dzīves brīdī būs nepieciešami veterinārie pakalpojumi, kas nebūt nav lēti. Tas, cik lielu summu nāksies atstāt klīnikā, atkarīgs ne tikai no dzīvnieka izmēra, svara un diagnosticētās kaites, bet arī klīnikas prestiža un atrašanās vietas. Tāpat kā mediķi, kuri rūpējas par cilvēku veselību, arī veterinārārsti daudzus gadus ir apguvuši savu profesiju, smēlušies zināšanas un pilnveidojušies, ieguldot ne tikai laiku, bet arī personīgos līdzekļus. Telpu īre, darbinieku algas, diagnostikas aparāti – tas viss maksā naudu un spēlē būtisku lomu veterināro klīniku izcenojumā. Jau laikus parūpējoties par sava mīluļa apdrošināšanu, iespējams izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem rēķina saņemšana brīdī.
Atkarībā no tā, kāda polise ir izvēlēta, tā sedz gan ārstēšanas izdevumus par neparedzētiem vetārsta apmeklējumiem slimību un traumu gadījumā, tostarp arī atlīdzina operāciju un medikamentu izmaksas, gan atmaksā trešajām personām nodarītus zaudējumus un zobārstniecības izdevumus, kas radušies pēkšņas saslimšanas vai traumu rezultātā.
Apdrošināšana darbojas arī mīluļa pazušanas vai zādzības gadījumā, bet nāves gadījumā kompensācija nosedz jauna, līdzvērtīga mājdzīvnieka iegādes izmaksas. Kompensācija tiek izmaksāta arī medību, neredzīgā pavadoņa vai dienesta suņu prasmju zuduma gadījumā. Polise var segt arī izdevumus par ceļojuma atcelšanu vai pārtraukšanu, ja tas saistīts ar mājdzīvnieka pēkšņu saslimšanu vai traumu.
Mājdzīvnieka apdrošināšana ļauj izvairīties no neparedzētiem izdevumiem un saglabāt savu sirdsmieru. Jebkurā brīdī var parādīties kāda negaidīta saslimšana vai notikt nelaimes gadījums, un šajā situācijā apdrošināšanas polise var būt drošības spilvens, tā var samazināt materiālos zaudējumus.
— Ilze Zariņa, "If Apdrošināšana" atlīdzību regulētāja

Foto: Shutterstock

Cik tas izmaksā?
Nereti viens no iemesliem, kāpēc saimnieki neapdrošina savu mīluli, ir aizspriedumi un mīti par šī pakalpojuma izmaksām. "If" saviem klientiem piedāvā iegādāties polisi, sākot no septiņiem eiro mēnesī, kas ir visnotaļ neliels ieguldījums, ņemot vērā to, kādu atbalstu tā var sniegt neplānotās situācijās.
"Daļa klientu, kuri jau ir nolēmuši iegādāties polisi, vēloties ietaupīt, iegādājas mazāko segumu, kur ārstēšanās izdevumi ir 400 eiro. Taču, kad iestājas apdrošināšanas gadījums, ar šo summu bieži vien nepietiek. Piemēram, nesen bija gadījums, kad kaķim parādījās akūti gremošanas traucējumi, kas mājdzīvniekiem ir bieži sastopami. Par trim vizītēm pie ārsta kopā ar izmeklējumiem izdevumi pārsniedza 500 eiro. Tāpat arī salīdzinoši bieži mājdzīvniekiem pēc traumām ir nepieciešama krustenisko saišu operācija, un tā var izmaksāt pat 1000 eiro," stāsta "If Apdrošināšana" pārstāve.
Iegādājoties polisi pirmo reizi, tiek noteikts 14 dienu nogaidīšanas periods, kura laikā netiek kompensēti izdevumi par slimību un traumu ārstēšanu, kas sākusies pirms nogaidīšanas perioda beigām, un to izraisītu nāvi.
ŅEM VĒRĀ!
"Ieteiktu iepazīties ar noteikumiem un pirkšanas procesā norādīto informāciju, lai pēcāk nerastos pārpratumi. Jāņem vērā, ka polise nesegs izdevumus par tādas saslimšanas ārstniecību, kas sākusies pirms polises iegādes vai par kuru jau bija zināms polises iegādes brīdī," stāsta "If Apdrošināšana" pārstāve.

Foto: Shutterstock

Mājdzīvnieks – tā ir atbildība
Veterinārārste, "Dino Zoo" klīnikas vadītāja Kristīne Dumpe-Siļķe stāsta, ka starp izplatītākajiem akūtajiem gadījumiem, kuru rezultātā dzīvniekiem nepieciešama palīdzība, ir zarnu trakta problēmas – gan vīrusu un baktēriju izraisītas, gan arī norīti svešķermeņi. Kā skaidro speciāliste, ar šādiem gadījumiem nākas sastapties katru dienu. Tāpat arī izplatītas ir dažādas traumas. Diemžēl nereti cilvēkiem ir uzskats, ka jebkuru vainu iespējams atrisināt ar vienu maģisku injekciju, taču dzīvniekiem, tāpat kā cilvēkiem, nepieciešami dažādi izmeklējumi, analīzes, medikamenti.
"Cilvēki reizēm nesaprot, ka dzīvnieks ir ekskluzīva aizraušanās, hobijs. Arī, paņemot kaķīti vai sunīti no patversmes, ir jāsaprot, ka tās būs izmaksas, un ar to ir jārēķinās. Nevar atnākt pie mums un gribēt kaut ko par brīvu. Daudzi arī mēdz teikt, ka dzīvnieki agrāk tik daudz neslimoja, bet jāņem arī vērā, ka agrāk nebija pieejami tādi izmeklējumi," pieredzē dalās klīnikas vadītāja.
Apdrošināšana mājdzīvnieka saimniekam ir garants, ka neparedzētās situācijās neplānotie izdevumi tiks atmaksāti. Tiesa, klīnikas ikdienā nav daudz tādu klientu, kas saviem mīluļiem būtu sarūpējuši apdrošināšanas polisi, tāpēc veterinārārste mudina cilvēkus par to padomāt, jo rēķina summa nereti mērāma vairākos simtos eiro, ja veiktas analīzes, dažādi izmeklējumi un nepieciešami medikamenti.

Foto: Shutterstock

Dzīvnieks ir dzīva būtne, un var rasties jebkādi neparedzēti izdevumi. Ja tie ir saistīti ar veselību, apdrošināšana tos var nosegt. Dzīvnieki tiešām slimo ļoti bieži un daudz. Ne tikai ārstēšana, bet arī medikamenti ir dārgi. Tieši tas pats ir ar operācijām. Apdrošināšana ir drošības spilvens. Pavisam noteikti ir vērts katru mēnesi ieguldīt nelielu summu, ja ilgtermiņā tas var atmaksāties.
— Kristīne Dumpe-Siļķe, veterinārārste, "Dino Zoo" klīnikas vadītāja

Foto: Shutterstock

Svarīgākie jautājumi un atbildes
— Kā rīkoties, ja vēlos iegādāties apdrošināšanas polisi?
— Doties uz www.if.lv sadaļu "Mājdzīvnieki".
— Kā iespējams pieteikt atlīdzību?
— Atlīdzības pieteikumu var iesniegt elektroniski www.if.lv sadaļā "Negadījums ar mājdzīvnieku".
— Vai apdrošināšana darbojas arī ārpus Latvijas?
— Polises iegādes brīdī ir iespējams izvēlēties no trim piedāvātajiem variantiem: Latvija, Baltijas valstis, Eiropas Savienība.
Projekta ’’AP/NO DROŠINĀTS MĀJDZĪVNIEKS” veidotāji: saturs – Līga Švāne, dizains – Ralfs Eglītis, izstrāde – Karīna Sabecka, Olafs Ozoliņš, redaktore – Kristīne Melne, projekta vadītāja – Žanete Kļaviņa, mediju komunikācijas eksperte – Lauma Simanoviča.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.