Mājas meklē kaķenīte, kuru garāmgājējs izglābis no kanāla Rīgā
Foto: Publicitātes foto

9. marta vakarā pēc pulksten 23 no Rīgas kanāla kāds vīrietis izglābis kaķīti, "MansDraugs" pavēstīja Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis. Mīlulis nogādāts veterinārajā klīnikā, taču policija lūdz atsaukties kaķīša saimniekus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Policisti vēlajā vakara stundā kanālmalā netālu no operas pamanījuši vīrieti, kurš stāvējis nogāzē pie kanāla. Pieejot klāt pie vīrieša, kārtībsargi noskaidrojuši, ka vīrietis ūdenī pamanījis kaķi, kurš saviem spēkiem nespēj tikt ārā no ūdens. Aptuveni tajā pašā brīdī pie policistiem piesteidzies restorāna "Kolonāde" darbinieks, kurš arī bija ieraudzījis radušos situāciju un nolēmis palīdzēt.

Kā stāstīja Sadovskis, restorāna darbinieks bija paņēmis līdzi trepes. Domājot, kā atrisināt situāciju, pirmais aculiecinieks ieminējies, ka viņam ir pieredze ziemas peldēšanā un viņš varot kaķim aizpeldēt pakaļ, ja vien būs, kur drošības pēc pieturēties. Ar trepju palīdzību ielauzts ledus, lai peldētājam tiktu atbrīvots ceļš, bet pats aculiecinieks pa to laiku noģērbies. Pieturoties pie trepēm, vīrietis ielīdis saltajā kanāla ūdenī un notvēris kaķi. Uzreiz pēc tam policisti paņēmuši kaķi un palīdzējuši vīrietim izkāpt no krastā.

Varonīgajam aculieciniekam policisti pēc peldes piedāvājuši pārbaudīt veselību pie mediķiem, taču viņš no šīs iespējas atteicies. Policisti pateicībā par palīdzību vīrietim paspieduši roku, un viņš devies prom. Tikmēr restorāna darbinieks piedāvājis kaķi aizvest līdz viņa darbavietai, kur minka varētu nedaudz sasildīties. Brīdi vēlāk kaķenīte jau bijusi restorāna telpās un tikusi ietīta pledā, bet vēl nedaudz vēlāk kārtības sargi kopā ar izpalīdzīgo restorāna darbinieku ar ekipāžu devušies uz veterināro klīniku "Dr. Beinerts", kur kaķenītei pārbaudīts veselības stāvoklis.

Sadovskis skaidroja, ka pašlaik kaķenīte jau ir atkopusies, un ir noskaidrots, ka viņas pastāvīgā dzīvesvieta ir pie operas. Kaķenīte agrāk bijusi programmā "Noķer – sterilizē – atlaiž", tādēļ 11. martā viņa pēc pilnīgas atveseļošanās tiks palaista atpakaļ uz ielas. Policijā pieļauj, ka šis varētu būt īstais laiks kaķenītei sarūpēt īstas mājas, tādēļ ikviens interesents aicināts līdz 11. martam zvanīt uz klīniku (67288539), lai pieteiktos būt par kaķenītes jauno īpašnieku.

Mājas meklē kaķenīte, kuru garāmgājējs izglābis no kanāla Rīgā
Foto: Publicitātes foto

"Brīdinām, ka jaunajiem saimniekiem ir jābūt pacietīgiem un tādiem, kas spēj uzņemties rūpes par dzīvnieku. Pašlaik kaķenīte joprojām ir tramīga un viegli nedodas rokās. Tāpat viņa šņāc uz ikvienu, kas viņai pieiet klāt, un pašlaik nav iespējams noteikt, kāds būs viņas raksturs, ja viņa uzsāks dzīvi kārtīgā mājvietā pie cilvēkiem. Tādēļ aicinām pieteikties tikai patiešām atbildīgus potenciālos saimniekiem, kuri ir gatavi būt pacietīgi un ieguldīt laiku kaķa attīstībā," informēja Sadovskis.

Tags

Rīgas pašvaldības policija Kaķis Kaķis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form