Lai tik nebūtu par apgrūtinājumu – saimnieku gaida opītis Mo un 'psihoterapeite' Princesīte

Lai tik nebūtu par apgrūtinājumu – saimnieku gaida opītis Mo un 'psihoterapeite' Princesīte
Foto: Privātais arhīvs

Suņu opim Mo ir vājas pakaļkājas, taču tas netraucē doties pastaigās svaigā gaisā, savukārt kaķu dāmai Princesītei joprojām nav zudusi cerība sastapt saimnieku, kas viņu aizvedīs mājās un mīlēs, teic dzīvnieku patversmē "Ulubele". Starp jaunajiem un ņiprajiem mīluļiem tajā mīt arī tādi, kas nodzīvojuši gana garu mūžu. Un vai tad tas būs iemesls, kāpēc atlikusī dzīve jāaizvada patversmē? Turpinājumā darbinieku sagatavotie stāsti par Mo un Princesi.

Janvārī aprit gads, kopš Mo ir "Ulubelē". Atrasts visaukstākajās ziemas dienās Pārdaugavā, Kartupeļu ielā. Kluss, nopietns, ļoti inteliģents seniors, kurš savu ne pārāk stipro kājiņu dēļ noteikti nav klīdis verstīm tālu – droši vien tuvākās Pārdaugavas apkārtnes iemītnieks. Neviens viņu nemeklēja, neviens netaujāja. Kāpēc?

Katrreiz tāda cilvēciski skaudra vainas apziņa, ieskatoties viņa nopietnajās acīs. Kāpēc? Savās labākajās dienās noteikti bijis īsts "salona suns" – skaists, iznesīgs, pieklājīgs. Joprojām viņš ir tāds – gadi jau to neatņem. Tikai nav vairs tā spēka, tās izturības, veselības...

Tagad patversmē iesaukts par Mo. Gribētos domāt, ka Mo saimnieki viņu gaida atpakaļ mājās, tikai nezināja, kā meklēt. Bet gads ir pagājis – laika bijis daudz, pārāk daudz.

Mēs ļoti ceram, ka tagad viņu pamanīs cilvēks, kurš gatavs sniegt vecumdienu māju sajūtu lieliskam senioram. Mīl garšīgi paēst un ir laimīgs par našķiem un kārumiem. Jā, vecās kājiņas vairs nespēj nostaigāt lielus gabalus – līdz patversmes vārtiem un atpakaļ. Bet arī tā, viņaprāt, ir laba un jauna ikdienas pieredze, ko izbaudīt.

Mo būtu bezgala laimīgs un pateicīgs par dzīvi siltumā, mierīgās, intelektuālās sarunās "par visu un neko" kādā mājā – bez daudziem pakāpieniem, bet ar dārzu – lai būtu iespēja izstaigāties tik, cik viņa kājas spēj. Un atkal atgriezties pie savējiem. Tik ilgi, cik viņam Dievs lēmis... Lai tik viņš nebūtu par apgrūtinājumu – tas saskatāms viņa skatiena pašā dziļākajā stūrītī.

Ja pavisam bezkaislīgi – Mo ir apmēram 10 gadus vecs, vidēja auguma suņu opis biezu, lokainu kažoku, kuram vecuma problēmu dēļ kļuvušas vājas pakaļkājas – nav un nebūs lielu gabalu staigātājs. Bet labi zina, kas ir dzīve iekštelpās, kas jāizdara pastaigas laikā, un lieliski ar to tiek galā. Netiek galā ar sajūtu, ka nevienam nav vajadzīgs. Skumst.

Ja kāds viņu atpazīst un zina, kur dzīvojis, lūdzu, dodiet ziņu! Ja kāds atpazīst viņā savu dvēseles radinieku un gatavs sniegt mājas uz mūžu – mēs visi būsim laimīgi!

Mo saņems arī "Ulubeles" Zelta Veselības apdrošināšanas polisi.

Savukārt "Ulubeles" kaķenīte Princese nopietni un prātīgi nopēta ikvienu, kurš ienāk mazajā kaķu istabiņā. To, ka viņas bijusī saimniece neatnāks nekad, Princese zina. Ar to, ka nekad vairs nebūs mīļa klēpja, kurā ieritināties, gan ir grūti samierināties.

Cik gan nav piedzīvots, ka, Princeses skaisto, zaļo acu savaldzinātas, glāstošas rokas apstājas pusceļā ar jautājumu: "Viņai 12 gadu?! Vai tad jaunāku kaķu jums nav?" – Ir. Protams, ir... Un glāstošās rokas pastiepjas uz citu pusi. Kaķenīte ieritinās patversmes istabas ierādītajā kaktiņā un turpina gaidīt.

Princese ir fantastiski mīļa būtne – varētu būt sava saimnieka draugs, psihoterapeits un mājas miera sargātāja. Viņa gaida cilvēku, kurš novērtē viedumu, mīļumu un mieru, ko tikai dzīves pieredze un briedums spēj sniegt.

Diez vai viņa gatava pieņemt citus kaķus – labi, pieņemt varbūt, bet ne pa īstam mīlēt. Tāpēc Princese gribētu būt vienīgais kaķis – tāpat kā savai mīļajai saimniecei. Toties ar suņiem Princese mācījusies un prot atrast kopīgu valodu, jo ģimenē bija viņi trīs – saimniece, Princese un draugs suns.

12 kaķa gadu ir daudz un nav nekas Dieva un mīlestības priekšā. Kā lai kaķis pastāsta, ka svarīgs ir katrs brīdis, ko dalām un ko dodam arī tam, kuram cerība īsti vairs nav palikusi?

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka