Dzīves sākums pavadīts pie ķēdes. Mājas meklē četri suņi, kas gatavi atvērt sirdi cilvēkam

Dzīves sākums pavadīts pie ķēdes. Mājas meklē četri suņi, kas gatavi atvērt sirdi cilvēkam
Foto: Laima Ozola

Katrs suns, kas dažādu iemeslu dēļ nonācis patversmē, ir pelnījis vēl vienu iespēju sevi pierādīt un iejusties mīlošā ģimenē. Arī četri no kuplā dzīvnieku patversmes "Ulubele" suņu pulka ir gatavi kļūt par vislabāko mājas mīluli, protams, ja vien pats saimnieks ir gatavs veltīt laiku sunim. Turpinājumā var lasīt, ko par suņiem saka patversmes darbinieki.

Suns, kura apraksts īsumā varētu būt – "uz priekšu ar maziem solīšiem". Piesardzīgās Milkas vecums ir aptuveni pieci gadi. Viņa ir no tiem suņiem, ar kuriem nevarēsi uzreiz baudīt drošu skrējienu pa meža takām, viens otra bužināšanu un "selfiju" taisīšanu.

Kaut arī Milka prot smuki iet pie pavadas, tev nepietiks ar vienu pastaigu, lai viņa tev noticētu. Ja gribēsi būt viņas pastaigu biedrs, tad tev jārēķinās ar ilgāku iepazīšanās periodu. Jums būs nepieciešamas vairākas pastaigas, lai Milka vairāk socializētos un iemācītos saprast, kas ir cilvēka uzmanība, izrādītā mīlestība un iespēja tam uzticēties.

Dzīves sākums pavadīts pie ķēdes. Mājas meklē četri suņi, kas gatavi atvērt sirdi cilvēkam
Foto: Laima Ozola. Milka

Ja vēlēsies Milku adoptēt, tad tev jārēķinās ar to, ka viņa būs vienīgais suns jūsu kopīgajās mājās, jo ar suņu meitenēm nesatiek, bet suņu puikas ļoti izvērtē. Kā arī jums kopā būs jāstrādā pie tā, lai Milka justos labi. Taču – nekas nav neiespējams. Visa pamatā ir attieksme, laiks un pacietība.

"Mani sauc Ilžuks, un es gribu mazliet tev pastāstīt par sevi. Esmu glīta un slaida, vidēja auguma suņu meitene. Vēl pavisam jauna – man ir apmēram viens gads. Meklēju sev saimnieku, kurš labprāt ar mani rotaļāsies, līdz mēs abi būsim noguruši, jo es esmu aktīva un enerģiska. Lai tev nešķistu, ka mēs esam pavisam sveši, tad padalīšos vēl ar šādu-tādu informāciju par sevi: es labi satieku ar citiem suņu puikām, bet saproti pats, mīļais cilvēk, ar meitenēm es tā īsti labi nedraudzējos. Ja varētu, tad es pati mūs abus pieteiktu uz suņu skolu vai apciemotu kinologu. Jo mūžu dzīvo, mūžu mācies, skološana nenāktu par ļaunu, to es apzinos. Un tas man nesagādātu nekādas problēmas, jo man ļoti patīk cilvēku sabiedrība. Mēs kopīgi varētu doties garās pastaigās, jo kas gan var būt labāks par svaigu gaisu kopā ar tevi!

Dzīves sākums pavadīts pie ķēdes. Mājas meklē četri suņi, kas gatavi atvērt sirdi cilvēkam
Foto: Laima Ozola. Ilžuks

Brauc ciemos, ejam pastaigāt, iepazīsimies! Apdomā prātīgi un, kas zina, iespējams, vedīsi mani mājās!

Vau, vau. Tavs Ilžuks."

Kopš pagājušā gada 13. novembra pie mums mīt šis skaistais, aptuveni divus gadus jaunais suņu puika.

Skaistuļa dzīves sākums pavadīts, sēžot pie ķēdes, kā rezultātā radusies liela vēlme un prieks izskrieties. Taču, neskatoties uz to, māk arī smuki iet pie pavadas.

Jaunajiem saimniekiem noteikti par labu nāktu kopīgi apmeklēt suņu skolu, jo esam mazliet nepaklausīgi, viltīgi, žiperīgi un ļoti aktīvi. Un diemžēl arī nedroši. Ne velti ir teiciens – "kā suns, kurš norāvies no ķēdes".

Dzīves sākums pavadīts pie ķēdes. Mājas meklē četri suņi, kas gatavi atvērt sirdi cilvēkam
Foto: Laima Ozola. Suns

Mainoties dzīves apstākļiem, mainās ne tikai cilvēki, bet arī suņi. Ticam, ja šim sunim būs savs saimnieks, kurš ar viņu pacietīgi strādās – tad rezultāts būs! Tas nenotiek pirmajā dienā, varbūt pat ne pirmajā nedēļā! Kā bērniem bērnudārzos, tā arī suņiem pie jaunajiem saimniekiem ir adaptācijas periods. Ieskaties šajās skaistajās acīs, brauc ciemos un iepazīsties! Iespējams, tu būsi viņa jaunais skolotājs un draugs! Un būs ilgi un laimīgi.

Vārdi no cilvēkiem, kuri ir iepazinušies ar vēl kādu "Ulubeles" Rembo un ir izbaudījuši ar viņu brīnišķīgās pastaigas:

"Ja būsi ar fotoaparātu rokās, Rembo vienkārši uzreiz lec augšā, ja pārtrauc kasīt vēderiņu un sāk bildēt viņa laiski laimīgo smaidu, tad pieprasa turpināt un nekādas bildes! Arī Rembo dzīvē viss var būt skaisti, mierpilni, laimīgi un labi, ja cilvēks būs gatavs veltīt laiku, lai iepazītos, sadraudzētos un iemīlētos. Rembo mīlēs tevi, saimniek, ja vien tu vari apsolīt, ka mīli suņus un dzīvi. Un zini, ja solījums dots, to lauzt nav ļauts!

Dzīves sākums pavadīts pie ķēdes. Mājas meklē četri suņi, kas gatavi atvērt sirdi cilvēkam
Foto: Laima Ozola. Rembo

Savukārt būs arī tādas dienas, kad Rembo būs gatavs pozēt fotoaparātam, jo zina, ka laba pases bilde ir ļoti svarīga – tad var arī saņemties. Tāpat jau tas pastaigu biedrs pēc tam gan vēderiņu pakasīs, gan noglaudīs, gan arī vēl lielā meža takas aplī paspēs izstāstīt savu dzīvi, viens otru uzklausīsiet, kaut reizēm vārdi ir lieki! Jo Rembo skatiens paliek dziļi sirdī!"

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka