Milzis, kuram ne visi ir gatavi tuvoties – mājas meklē uzmanīgais Čikago un trīs mīluļi

Milzis, kuram ne visi ir gatavi tuvoties – mājas meklē uzmanīgais Čikago un trīs mīluļi
Foto: Privātais arhīvs/Laima Ozola

Dzīvnieku patversmē "Ulubele" nonākušo mīluļu stāsti ir dažādi. Vieni noklīduši no saimniekiem, citus saimnieki pat nav vairs meklējuši... Daudzi no četrkājainajiem draugiem patversmē pavada gadu, divus vai pat vairāk. Taču šo atskaiti var pārtraukt, kādu no suņiem adoptējot un sākot skaitīt laimīgos gadus jaunajās mājās. Turpinājumā par četriem suņiem stāsta patversmes darbinieki.

Janvārī aprit gads, kopš Mo ir "Ulubelē". Atrasts visaukstākajās pagājušās ziemas dienās Pārdaugavā, Kartupeļu ielā. Kluss, nopietns, ļoti inteliģents seniors, kurš savu ne pārāk stipro kājiņu dēļ noteikti nav klīdis verstīm tālu – droši vien tuvākās Pārdaugavas apkārtnes iemītnieks. Neviens viņu nemeklēja, neviens netaujāja. Kāpēc?

Katrreiz tāda cilvēciski skaudra vainas apziņa, ieskatoties viņa nopietnajās acīs. Kāpēc? Savās labākajās dienās noteikti bijis īsts "salona suns" – skaists, iznesīgs, pieklājīgs. Joprojām viņš ir tāds – gadi jau to neatņem. Tikai nav vairs īsti spēka, tās izturības, veselības…

Tagad patversmē iesaukts par Mo. Gribētos domāt, ka Mo saimnieki viņu gaida atpakaļ mājās, tikai nezināja, kā meklēt. Bet gads ir pagājis – laika bijis daudz, pārāk daudz.

Mēs ļoti ceram, ka tagad viņu pamanīs cilvēks, kurš gatavs sniegt vecumdienu māju sajūtu lieliskam senioram. Mo, visticamāk, radis dzīvot iekštelpās, lieliski zina, kas ir pastaigas un kāpēc tās ir. Mīl garšīgi paēst un ir laimīgs par našķiem un kārumiem. Jā, vecās kājiņas vairs nespēj nostaigāt lielus gabalus – līdz patversmes vārtiem un atpakaļ. Bet arī tā, viņaprāt, ir laba un jauna ikdienas pieredze, ko izbaudīt.

Mo būtu bezgala laimīgs un pateicīgs par dzīvi siltumā, mierīgās, intelektuālās sarunās "par visu un neko" kādā mājā – bez daudziem pakāpieniem, bet ar dārzu – lai būtu iespēja izstaigāties tik, cik viņa kājas spēj. Un atkal atgriezties pie savējiem. Tik ilgi, cik viņam Dievs lēmis… Lai tikai viņš nebūtu par apgrūtinājumu – tas saskatāms viņa skatiena pašā dziļākajā stūrītī.

Ja pavisam bezkaislīgi – Mo ir apmēram 10 gadus vecs, vidēja auguma suņu opis ar biezu, lokainu kažoku, kuram vecuma problēmu dēļ kļuvušas vājas pakaļkājas – nav un nebūs lielu gabalu staigātājs. Bet labi zina, kas ir dzīve iekštelpās, kas jāizdara pastaigas laikā un lieliski ar to tiek galā. Netiek galā ar sajūtu, ka nevienam nav vajadzīgs. Skumst.

Ja kāds viņu atpazīst un zina, kur dzīvojis, lūdzu, dodiet ziņu! Ja kāds atpazīst viņā savu dvēseles radinieku un gatavs sniegt mājas uz "forever" – vienmēr, mēs visi būsim laimīgi!

Jo arī Mo saņems "Ulubeles" zelta veselības apdrošināšanas polisi.

Kurš gan nepazīst Džekiju – "Ulubeles" pagalma voljeru zvaigzni! Džekijs "Ulubelē" mīt tieši divus gadus un nu viņam varētu būt apmēram 9 gadi. Kaut arī seniora vecumā, Džekijs ir ļoti aktīvs un dzīvespriecīgs, vienmēr gatavs vest pastaigā visus brīvprātīgos un ir šķietami nenogurdināms pastaigu kompanjons. Skatoties uz Džekiju, vienmēr liekas, ka viņš uzsmaida un aicinoši luncina asti: "Ejam!" Džekijam ne pārāk patīk citi suņu puikas, toties viņš ļoti mīl bērnus un sabiedrību. Būs lielisks draugs ģimenei ar bērniem un ļoti novērtēs iespēju pavadīt laiku kopā.

Milzis, kuram ne visi ir gatavi tuvoties – mājas meklē uzmanīgais Čikago un trīs mīluļi
Foto: Privātais arhīvs. Džekijs

Nu jau apritējuši divi gadi kā Bitīte dzīvo patversmē. Atrasta viena pati uz ielas gan ar kaklasiksnu, gan pavadiņu – tātad gājusi pastaigā kopā ar saimnieku, taču saimnieks ne pieteicās, ne likās zinis, un jaukā Bitīte palika "Ulubelē". Bitīte sasniegusi senioru vecumu, bet ir ļoti aktīva un enerģiska. Viņas nopietnais "īsta sugas suņa" izskats svešiniekiem liek būt piesardzīgiem un, teiksim tā, labāk turēties pa gabalu. Bet savējie zina, ka Bitīte ir labdabīga un sirsnīga suņu meitene, kas labprāt ieliek galvu klēpī un grib mīļoties. Bitīte būs labs mājas sargs un pieskatīs gan saimniecību, gan ģimenes locekļus, viņa būs lielisks kompanjons gan aktīva, gan mierīga dzīvesveida cienītājiem. Viņa gluži labi satiek ar suņu puikām un noteikti novērtēs dzīvi siltā mājā!

Milzis, kuram ne visi ir gatavi tuvoties – mājas meklē uzmanīgais Čikago un trīs mīluļi
Foto: Privātais arhīvs. Bitīte

Lieliskais Čikago "Ulubelē" mitinās jau kopš 2014. gada sākuma – gandrīz četrus gadus, un šajā laikā iekarojis ne tikai "Ulubeles" darbinieku un brīvprātīgo sirdis, bet arī daudzu jo daudzu bērnu mīlestību un simpātijas. Kāpēc?

Milzis, kuram ne visi ir gatavi tuvoties – mājas meklē uzmanīgais Čikago un trīs mīluļi
Foto: Privātais arhīvs. Čikago

Jūs redzat – Čikago ir liela auguma un nopietna izskata suns, kuram ne jau nu katrs uzdrošinās uzreiz iet klāt un draudzēties. Taču šis milzis savā sirdī ir ārkārtīgi maigs un uzmanīgs. Viņš ļoti mīl bērnus, ir sirsnīgs pret cilvēkiem un ļoti saticīgs ar citiem suņiem.

Pēc kinologa testa Čikago tika atzīts par izcili piemērotu komunikācijai ar bērniem, kuriem ir garīgās attīstības traucējumi. Čikago ar savu uzmanību un pacietību māca bērniem nebaidīties no tāda liela suņa kā viņš un kā īsta aukle uzmana, lai viņa kustības kādu nejauši nesabiedētu vai neaizskartu. Viņa lielākā laime būtu dzīve ģimenē ar bērniem un ziniet – tā būtu arī īsta laime šai ģimenei!

Tomēr Čikago joprojām ir patversmē. Jo arī viņš pats ir īpašais rūpju bērns – Čikago ir epilepsija un tas diemžēl nobiedē potenciālos adoptētājus. Taču dzīve "Ulubelē" ir devusi pārliecību, ka ar šo slimību gluži labi var sadzīvot kā suns, tā viņa saimnieks, ja vien ievēro pareizu režīmu. Un atcerieties – "Ulubeles" zelta polise senioriem nozīmē, ka veterinārā aprūpe paliek "Ulubeles" ziņā arī pēc seniora adopcijas!

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka