Soctīklotāji jautāja, vai nevajadzētu iemidzināt. Mājas meklē varonis Kašķītis un divi lieliski suņi

Soctīklotāji jautāja, vai nevajadzētu iemidzināt. Mājas meklē varonis Kašķītis un divi lieliski suņi
Foto: Privātais arhīvs/Žanna Žaka

Kašķītis dzīvnieku patversmē "Ulubele" nonāca ārkārtīgi sliktā stāvoklī. Tik sliktā, ka sociālo tīklu lietotājiem, uzzinot par Kašķīti, radās jautājumi par to, vai nebūtu labāk suni iemidzināt... Tāds ir viens no stāstiem par mīluļiem, kas nonākuši patversmē un tur gaida savu jauno saimnieku. Turpinājumā var lasīt, ko patversmes darbinieki saka ne tikai par Kašķīti, bet arī par Feju un Rumbiņu.

Rumbiņš nonāca "Ulubelē" pirms pusotra gada no Maskavas priekšpilsētas. Diezin vai stīvo kājiņu dēļ viņš bija aizklīdis ļoti tālu no savām mājām. Visticamāk – turpat vietējā rajona puika vien bija. Bet atkal vecais stāsts – saimnieks nemeklēja, Rumbiņš nemācēja nosaukt savu adresi un nu viņš viens dzīvo patversmē.

Soctīklotāji jautāja, vai nevajadzētu iemidzināt. Mājas meklē varonis Kašķītis un divi lieliski suņi
Foto: Žanna Žaka. Rumbiņš

Tas ir tāds vecs un aplams mīts, ka veci suņi aiziet nomirt un tāpēc nav vērts meklēt! Tāpat kā veciem cilvēkiem, arī suņiem ir vecuma īpatnības – aizmāršība, slikta atmiņa, maņu zudums, apjukums tajās vietās, kur visu mūžu esi staigājis. Viņš vairs nevar atrast atpakaļceļu uz mājām arī tad, ja mājas tepat ap stūri!

Un gadās, ka saimnieki savā prātā jau apglabā pazudušo suņu opi, jo "nav atgriezies tāpēc, ka aizgājis nomirt", bet nabaga vecais suņuks apjucis un sabijies nonāk patversmē. Un tā diemžēl viņa vecumdienas paiet vientulībā, gaidot savus mīļos, un katra pastaiga ir cerība atkal aiziet atpakaļ uz mājām.

Rumbiņš ir gana dzīvespriecīgs un, kā jau būtnei, kam attālos senčos, iespējams, bijis labradors, ir laba ēstgriba un alkas pēc cilvēka uzmanības un kārumiem. Viņam ļoti "patīk būt cilvēkos", iet pastaigās un būt uzmanības centrā. Viņš nav zaudējis ne uzticību cilvēkam, ne arī humora izjūtu. Un arī mums smaids līdz ausīm katrreiz, kad skatāmies uz mīļo, īpašo, priecīgo mājas dvēseli – opīti Rumbiņu!

Kašķītis ir "Ulubeles" īpašais stāsts, kas aizsākās pirms nepilna gada – 2017. gada maijā, kad 12 gadus veco suņupuiku atveda uz "Ulubeli" tādā stāvoklī, ka neviens bez asarām un dusmām nespēja uz viņu skatīties.

Soctīklotāji jautāja, vai nevajadzētu iemidzināt. Mājas meklē varonis Kašķītis un divi lieliski suņi
Foto: Privātais arhīvs. Kašķītis

Asaras – jo Kašķītis bija ar kašķa krevelēm un vātīm noklāts mazs skeletiņš ar milzu audzēju sēkliniekos, kas izmisušu skatienu cerēja tikt atbrīvots no ciešanām, ko radīja slimības pārņemtais ķermenītis. Dusmas – jo neiespējami pieņemt, ka ir tik cietsirdīgi cilvēki, kuriem vienaldzīgas dzīvas būtnes ilgstošas ciešanas un bezpalīdzība.

Un tā sākās Kašķīša atgūšanās un ārstēšanās kurss. Šis bija tas gadījums, kad "Ulubeles" soctīklu sekotāji jautāja – vai tiešām šoreiz nevajadzētu dzīvnieku atbrīvot no ciešanām un iemidzināt? Un "Ulubeles" atbilde bija – ja suns ar apetīti ēd un izrāda vēlmi dzīvot, mēs cīnīsimies! Pacietība no kopēju un mazā pacienta puses, punktualitāte un ticība – šī terapija nostrādāja.

Kašķītis tagad ir omulīgs un priecīgs, savā vecumā pamazām beidzot sāk skatīties uz pasauli no gaišās puses, uzticēties cilvēkiem. Viņam labprāt patīk iet pastaigās, klausīties cilvēkos, gaidīt kādu kārumiņu, draudzēties ar citiem suņiem. Būs lielisks draugs cilvēkiem ar rāmu ritmu. Un ir taču tik jauki kādam dāvāt to, ko viņš nekad nekad nav pieredzējis – māju siltumu, mīļumu, vajadzības sajūtu!

Feja "Ulubelē" mīt jau trīs gadus. No biklas, tramīgas sunītes, kura dzīvē neko labu nebija redzējusi, viņa tikai tagad sāk kļūt par pašapzinīgu, raksturā līdzsvarotu suņu dāmu. Tikai tagad viņa sāk saprast, ko nozīmē bezrūpīgi skraidīt pa pļavu.

Soctīklotāji jautāja, vai nevajadzētu iemidzināt. Mājas meklē varonis Kašķītis un divi lieliski suņi
Foto: Privātais arhīvs. Feja

Jā, viņa nekad nebūs tas suns, kas skries visiem pa priekšu un pagrūdīs malā pārējos, jā, viņai vienmēr būs vajadzīga īpaša uzmanība un attieksme. Bet pilnīgi noteikti Feja būs savu cilvēku mīlestības un mājas pavarda gariņš.

Fejai ļoti vajadzīgi pacietīgi un mierīgi cilvēki, mierīga māja un tad arī viņa pati izstaros mieru un omulību.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka