'Boksa mačs par dzīvi' – mājas meklē suņu brāļi Briedis un Džošua

'Boksa mačs par dzīvi' – mājas meklē suņu brāļi Briedis un Džošua
Foto: Privātais arhīvs

"Kucēnu "boksa mačs par dzīvi" jeb mājas meklē Briedis un Džošua! Diviem suņbrālīšiem – Briedim un Džošua – sākotnēji liktenis bija lēmis piedzimt par bomzīšiem, no kuriem dienās izaugtu mežonīši jeb savvaļas suņi. Ja vien vispār izdzīvotu un ja vien vispār izaugtu... Par laimi, tas pats liktenis viendien savu sākotnējo lēmumu mainīja, ļaujot mazuļiem nonākt līdzjūtīgu ļaužu acīs," teic dzīvnieku patversmes "Ulubele" darbinieki, kuri meklē mājas diviem īpašiem mīluļiem. Turpinājumā var lasīt, ko darbinieki saka par Briedi un Džošua.

"Izvilkti no pamesta šķūnīša apakšas, patversmē nonāca četrus mēnešus veci suņbērni. Diemžēl diviem mazuļiem sirsniņas no lielajām bailēm par nokļūšanu civilizētā pasaulē neizturēja... Tikai otri divi, pārvarot mežonīgu stresu no visa nezināmā un uzsākot socializācijas grūto ceļo, būs dzīvotāji. Un ne tikai dzīvotāji! Abu jaunais liktenis nu ir teju vai skaidrs: būt normāliem suņiem, dzīvojot civilizētu suņu dzīvi!

Šobrīd rakari katrs mitinās savās pagaidu mājās – patversmes ikdienā socializēt tik bailīgus rējējus būtu neiespējamā misija. Domājot mazuļiem vārdus, lēmām: tiem jāsimbolizē drosme un gudrība, lai vārda spēks kļūst par katra rējēja būtības spēku. Tā "U" komandas izvēla krita par labu bokseriem; protams, protams, vienam rējējam devām Brieža (kurš Mairis – Latvijas boksa zvaigzne, pasaules čempions) spēkavārdu, otram Džošua (kurš Entonijs – britu un nu jau pasaules spožākā boksa zvaigzne, olimpisko spēļu uzvarētājs, pasaules čempions smagsvarā) drosmi. Kā smej pagaidu māju devēji: vārdi piemēroti, jo suņbērni gudri bez gala (boksā bez gudrības nu nekā) un arī drosme ar katru dienu aug augumā. Nu pienācis laiks "četrkājainajiem bokserīšiem" meklēt jau pastāvīgas mājas, jo atgriešanās patversmes voljeros kucēniem nozīmētu ļoti smagu kritienu atpakaļ socializācijā un visai drūmas nākotnes perspektīvas – visu mūžu dzīvot patversmē, esot pabailīgiem suņiem, kuriem adoptētgribētāji vienaldzīgi iet garām...

Dienās no Brieža (ar stāvajām austiņām) izaugs vidēja auguma brašulis ar asām prāta spējām un laba sardziņa iemaņām, savukārt Džošua, kurš augumā arī izaugs līdz vidējam jeb vilkveidīgam, vairāk būs gudrs sirsnulis un bučmūlītis. Kā četrus mēnešus vecos mazuļus raksturo pagaidu mājās: apbrīnojami kārtīgi, gudri, drosmes uzplūdu brīžos arī mīļi, rotaļīgi, vien attiecībās ar cilvēku vēl maķenīt piesardzīgi. Visticamāk, arī izaugot vairāk būs introverti prātvēderi. Abi suņbērni vismaz sākuma adaptācijas periodā drošāk jutīsies labdabīga un droša suņa kompānijā; ja tomēr adoptēt kā vienīgo suni – jābūt gataviem pacietīgi un mērķtiecīgi ar rējēju strādāt.

Un tātad, Briedis un Džošua meklē pacietīgus, suņu skološanā pieredzējušus, krietnus saimniekus, kuriem suns, lai kāds raksturā un temperamentā izveidosies, lai kādas blēņas reizumis sastrādās, tik un tā būs pilntiesīgs ģimenes loceklis, kurš mīļojams, lolojams un lutināms. "U" komanda tur īkšķus par "Ulubeles" "mazajiem bokserīšiem" – kopā mums izdosies viņiem nodrošināt suņa cienīgu dzīvi krietnās ģimenēs, savukārt divām ģimenēm tikt pie vislabākajiem, visgudrākajiem, visskaistākajiem, vismīļākajiem cilvēka labākajiem draugiem! Kucēni ir attārpoti, atblusoti, vakcinēti un čipēti. Iepazīstami būs pagaidu mājās, adoptējami, slēdzot līgumu un saņemot dzīvnieku dokumentus, – patversmē."

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka