Ziemā vientulība nesasilda, drīzāk stindzina; 'Ulubeles' senioriem nepieciešama palīdzība
Foto: Privātā arhīva foto

Dzīvnieku patversmē "Ulubele" mītošie vecāka gada gājuma sunīši, kurus mēdz dēvēt arī par senioriem, uzrakstījuši Ziemassvētku vēstuli, kurā stāsta, ar kādām sajūtām viņi sagaida ziemu, un min divas Ziemassvētku vēlēšanās, no kurām viena ir līdz 2018. gada beigām atrast jaunas mājas 100 patversmē mītošajiem suņiem un kaķiem. "Ieskaties, iemīlies un brauc adoptēt!" tā savā vēstulē raksta "Ulubeles" seniori.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Paversmē "Ulubele" ik dienu nonāk pamesti un noklīduši dzīvnieki. Katram no viņiem Rīgas pilsētas pašvaldība apmaksā uzturēšanos patversmē tikai 14 dienas, taču tik īsā laika posmā daudziem patversmes iemītniekiem neizdodas atrast saimnieku. Tāpēc, lai dzīvniekus neiemidzinātu, patversmes darbinieki par viņiem uzņemas rūpes. Daudzi no tiem ir vēl gados jauni un sprigani, taču patversmē mīt arī gados vecāki kaķi un suņi, kuriem pārciest tuvojošos ziemu ir daudz grūtāk.

Lūk, "Ulubeles" senioru vēstule!

"Kad laiks kļūst nepatīkami auksts un dienas īsas un tumšas, kad sāk salt ķepas un drebuļi nepāriet, pat paslēpjoties visdrošākajā voljēra vietiņā, mēs zinām, ka klāt ir ziema. Ziema, kuru pārdzīvot mūsu vecumā vairs nav viegli.

Mēs gan redzam, ka mūsu draugiem, "Ulubeles" brīvprātīgajiem palīgiem, patīk sniegs un slidināšanās uz ledus un viņi runā par kaut kādiem "ziemas priekiem", bet mums šķiet, ka ziema rada prieku tikai tad, ja pēc kārtīgas izdzīvošanās pa āru var omulīgi iekārtoties siltā vietiņā, sasildīt ķepas un justies pasargāts. Jo jūs taču ziniet – arī mums, tāpat kā veciem ļaudīm, kļuvušas stīvas kājiņas, sāp mugura un locītavas, kažoks zaudējis kuplumu un siltums īsti neturas kaulos.

Ziniet? – arī vientulība nesasilda. Drīzāk stindzina…

Ziemā vientulība nesasilda, drīzāk stindzina; 'Ulubeles' senioriem nepieciešama palīdzība
Foto: Privātā arhīva foto

Daudzi pa šo gadu aizgājuši pa varavīksnes tiltu, dažiem palaimējies sagaidīt savu cilvēku (ak, laimīgie!), bet tik daudzi atraduši še patvērumu nesen un daudzi no mums, "Ulubeles" ilggadējiem iemītniekiem, noveco, sasniedzot senioru statusu.

"Ulubelē" pēdējos gados uzbūvētas divas jaukas opīšu mājas – kur slimajiem, vārgajiem vecīšiem patverties aukstajās naktīs. Bet diemžēl mūsu kļūst aizvien vairāk… Un vienu no opīšu mājiņām aizņēmuši salīgie kaķi. Mums, suņu opīšiem, jau nav žēl, lai murrā un sildās siltumā. Tāpēc mēs lūdzam pēc siltuma un vismaz attālināti sajūtama mājīguma – pēc trīs opīšu nojumēm ar siltām, jaunām būdiņām.

Lai katru dienu, sagaidot mūsu draugus, "Ulubeles" brīvprātīgos, varētu priecīgi izvest tos garās pastaigās un kavēties sarunās, cieši zinot, ka, atgriežoties voljērā, mūs gaida omulīga būdiņa un saldi sapņi.

Mēs, Minnija un Krešs, Bārts un Līza, Oglīte un Lords, Mia un Lucavsalas Reksis, būsim priecīgi, ja varēsim dalīt šo siltumu ar citiem mūsu likteņa biedriem.

Ziemā vientulība nesasilda, drīzāk stindzina; 'Ulubeles' senioriem nepieciešama palīdzība
Foto: Privātā arhīva foto

Taču ir vēl kaut kas ļoti svarīgs, ko mēs, opīši, gribam šeit lūgt. Mēs jau saprotam – cilvēkiem nav tik viegli pieņemt lēmumu un piedāvāt mājas mums, senioriem, bet mēs ļoti ceram, ka viņi ieraudzīs un no sirds iemīlēs kādu no vairāk nekā 500 astu lielās "Ulubeles" saimes.

Tad nu mēs tā domājam, tikko te visi svinēja skaistus svētkus – Latvijas 100. dzimšanas dienu. Karogi, aizkustinājuma asaras, lepnums un tā…

Kāpēc gan arī mēs nevarētu lūgt piepildīt lielu skaistu un tik simbolisku sapni – līdz 2018. gada beigām atrast jaunas mājas 100 patversmē "Ulubele" mītošajiem suņiem un kaķiem. Vai tas daudz prasīts tik stiprā, sirsnīgā un līdzcietīgā valstī?"

"Ulubeles" komanda izveidojusi 100 īsas videovizītkartes par 100 Ulubeles iemītniekiem. Tajās tu vari kaut nedaudz iepazīt tos dzīvniekus, kuri ar nepacietību gaida savu jauno saimnieku. Viedeovizītkartes vari noskatīties šeit.

Tags

Kaķi Suns Ziema Ulubele Kaķis & Suns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form