Sabiedrībā zināmi cilvēki dalās pārdomās par mājdzīvnieku lomu dzīvē
Foto: Shutterstock

Mājdzīvnieks bagātina mūsu dzīvi un liek paraudzīties uz ikdienišķiem notikumiem vai lietām no cita skatu punkta. "Purina" Saimnieku skola vaicāja vairākiem sabiedrībā zināmiem cilvēkiem, ko viņiem nozīmē mājdzīvnieks un ko tas viņiem sniedz. Aicinām ielūkoties atbildēs – varbūt tās mudinās tevi kļūt par kaķa vai suņa saimnieku vai arī palīdzēs izprast un novērtēt savu mīluli vēl vairāk.

Liene Skulme: "Kaķiem piemīt dziednieciskas īpašības"

"Esmu vienmēr uzskatījusi, ka tieši kaķis ir mājas svētība. Ne suns. Ne velti dažās kultūrās kaķi uzskata par svētu un pat mistisku dzīvnieku. Mans runcis ir īpašs – tas vienmēr zina, kad es vai kāds cits mājās nejūtas labi, un tad ierāpjas klēpī," stāsta deju pasniedzēja un māksliniece Liene Skulme.

"Zināms, ka kaķiem piemīt dziednieciskas īpašības, un par to mēs mājās 100% esam pārliecinājušies. Jāpiebilst, ka mūsu runcim biežāk patīk ieritināties klēpī tieši mūsmāju vīriešiem. Kaķi rada miera un mājīguma izjūtu, un tie nekad nenāks pie saimnieka, kuram būs slikts garastāvoklis. Mums ir palaimējies ar tik miermīlīgu un jauku dzīvnieku, kas ir pārliecināts, ka ir galvas tiesu pārāks par abiem mūsu suņiem."

Kaspars Ozoliņš: "Kopā pavadītais laiks pielej sirdi ar mieru"

"Dzīvnieks cilvēku dara cilvēcīgāku. Suns vai kaķis māca mīlēt un dara to nesavtīgi. Ikdiena ar dzīvnieku ir noteiktu pienākumu pilna – suns jāved laukā, jābaro, jāseko līdzi viņa veselībai un labsajūtai. Taču neatsverami ir ieguvumi," pārdomās dalās fitnesa studijas "DCH" treneris Kaspars Ozoliņš.

"Mājas mīlulis ir nepārspējams "anti-stress". Kopā pavadītais laiks mazina dienas laikā uzkrāto nogurumu un pielej sirdi ar mieru. Dzīvnieks jūt tavu vājumu, kad esi slims. Ne tikai kaķis, arī suns uzticami guļ pie kājām un, šķiet, jūt līdzi. Suns, tāpat kā zirgs, ir labs sabiedrotais fiziskajām aktivitātēm. Tikai viss jādara ar prātu – tāpat kā cilvēkam, arī sunim fiziskās aktivitātes jāsāk pamazām. Dzīvniekam arī vajadzīgs treniņa plāns, jo arī viņam ir sirds, kas jāstiprina,"

Ketija Šēnberga: "Tā ir liela draudzība"

"Suns ir atbildība un rūpes par otru. Savukārt pretī cilvēks vienmēr saņem beznosacījuma mīlestību, labāko draugu un plecu, kuru samīļot, kad atnāc mājās no ne pārāk vieglas vai neizdevušās dienas. Tas ir miers un izjūta, ka esi vislabākais! Suns ir kā labākais draugs un daļa no ģimenes," stāsta TV seja Ketija Šēnberga.

"Tas uztur disciplīnu un liek brīvdienu rītos negulēt līdz pusdienlaikam. Brīvdienās suns ir labs pamudinājums izskriet apli parkā vai aizbraukt pastaigās uz jūru." Ketijai ir gan kaķis Jefiņš, gan suns Rozīne. Saimniece secina, ka ikviens mīlulis prasa lielu uzmanību un daudz laika. Ļoti atbildīgi jāapsver visi "par" un "pret", kad izvēlies ņemt suni vai kaķi.

Ketija uzsver: "Suns ir devis tikai pozitīvas emocijas, prieku un lielu, lielu mīlestību. Tas ir gandrīz tā, ka tev ir šis viens labākais draugs, kas vienmēr uzklausīs, nolaizīs seju un samīļos, ja tu jutīsies slikti, un vienmēr būs ar tevi! Tā ir liela draudzība! Un es to ļoti novērtēju!"

Signe Meirāne: "Māca pacietību un rūpes"

"Kaķis man trenē nervus – prasīgā un kašķīgā kaķenīte ir kā trešais bērns un līdzvērtīgs ģimenes loceklis. Tai patīk ielīst gultā pie vienas vai otras meitas. Kaķenīte priecājas, ka esam mājās, un ir stresā, kad neesam. Meitas par kaķi rūpējas, un minkai ir savs rituāls – no rīta ņaud pie meitu durvīm. Tad mazās spēlējas ar kaķi," stāsta žurnāla "Četras Sezonas" galvenā redaktore Signe Meirāne.

"Ja minkai nav bļodiņā ielikts ēdiens pulksten 6.00 no rīta, tā stāv pie gultas, skatās acīs un ņaud. Kad meitenes vai kāds cits raud, kaķenīte vienmēr skrien un skatās, kas noticis, un ņaud līdzi. Mūsu ģimenes mīlulis māca mums pacietību un rūpes. Mājas dvēsele iedvesmo, liek just līdzi un dažkārt uz brīdi sadusmo, mācot kontrolēt emocijas un liekot iejusties kaķa ādā."

Par "Purina" Saimnieku skolu

"Purina" Saimnieku skola ir sociāla iniciatīva, kuras mērķis ir izglītot mājdzīvnieku saimniekus par dzīvnieku labturību, kā arī veidot to turēšanas kultūru Latvijā. Saimnieku skola ar "Purina" atbalstu atklāta 2015. gada aprīlī.

Saimnieku skolas iniciatīvas pamatā ir ideja, ka pārdomāta un godprātīga attieksme pret dzīvnieku rada abpusēji emocionāli bagātāku dzīvi. "Purina" Saimnieku skola iestājas par ideju, ka atbildīga attieksme un pilnīgas zināšanas par mājdzīvnieku uzturēšanu veicina sabiedrības labklājību kopumā.

Comment Form