Pieci iemesli, kāpēc kaķis pats nemazgā savu kažoku
Foto: Shutterstock

Arī par kaķa zobiem saimniekam ir jārūpējas, lai arī tas nereti tiek aizmirsts vai arī gluži vienkārši netiek uzskatīts par svarīgu. Tiek vēstīts, ka ap piecu gadu vecumu kaķa mutē parasti parādās dažādas problēmas, tostarp zobu iekaisumi un zobakmeņi. Kaķiem kļūstot vecākiem, šīs problēmas var saasināties un par sevi likt manīt.

Slikta elpa un, piemēram, ēdiena izkrišana no mutes ir pazīmes, kas saimniekam būtu jāņem vērā. Ēdiena sagremošana un uzņemšana ir viena no svarīgākajām dzīves sastāvdaļām gan cilvēkam, gan kaķim. Ja kaķis to nespēj darīt, jāmeklē iemesls. Tāpēc četrkājaino draugu saimniekiem iesaka regulāri pārliecināties, ka kaķis barību spēj sagremot. Par problēmām var liecināt novērojums, ka daudz labprātāk un vairāk kaķis ēd tieši slapjo, nevis sauso barību.

Tāpat uz problēmām mutē un zobos var norādīt arī kaķa nevēlēšanās sevi mazgāt. Lai arī varētu šķist, ka kaķis savu kažoku tikai laiza, būtiska nozīme ir arī zobiem, kas palīdz atšķetināt kādu spalvu kamolu vai iztīrīt ķepu nagus.

Comment Form