Piecas kaķu darbības, kuras saimnieki nereti pārprot
Foto: Shutterstock

Ierasts, ka kaķim ir iekārtota īpaša kastīte ar smiltiņām, kur mīlulis var nokārtot dabiskās vajadzības. Taču ir arī daudzi kaķi, kuri to dara ārpus mājas, ja saimnieks izvēlas savus mājdzīvniekus laist pastaigās ārā. Reizēm mājas kaķis, kā šķiet, spīta dēļ nokārtojas ārpus kastītes, piemēram, kādā istabas stūrī vai pat tās vidū.

Šo darbību nekādā gadījumā nedrīkst novērtēt par zemu, jo patiesībā, iespējams, kaķis nevis cenšas ieriebt saimniekam, bet gan tādējādi rāda, ka ar veselību kaut kas nav kārtībā.

Taču arī pats saimnieks var daļēji konstatēt, kas ir pie vainas. Ja mājoklī ir ienācis jauns ģimenes loceklis, ir nomainīta dzīvesvieta un kaķis ir pārceļojis no viena mājokļa uz citu vai, piemēram, parādījies jauns mājdzīvnieks, visi šie iemesli var būt gana būtiski un var ietekmēt kaķa nokārtošanos ārpus kastītes. Tā ir viena no stresa pazīmēm, par kurām plašāk var lasīt šeit.

Tāpēc labāk tomēr ir pievērst uzmanību tam, vai kaķis nokārtojas ārpus kastītes un kādi var būt to iekmējošie faktori. Vēlams arī vērsties pie veterinārārsta, lai saprastu, vai kaķa veselību neietekmē kāda būtiskāka kaite.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form