Piecas kaķu darbības, kuras saimnieki nereti pārprot
Foto: Shutterstock

Teju ikviens kaķa saimnieks zinās, kā izskatās lauks ap mīluļa kastīti pēc tam, kad dzīvnieks tajā ir paviesojies. Izbārstītas smiltiņas ir neatņemama kaķa tualetes apmeklējuma daļa. Nav noslēpums, ka kaķiem labpatīk smiltiņas sakasīt uz vienu pusi un izkārnījumus dziļi jo dziļi aprakt, tāpēc var gadīties, ka smiltiņu kalns ir tik liels, ka plūst pāri malām.

Vai tas nozīmē, ka kaķi nav saprātīgi un neapzinās, ko dara? Tā gan nevarētu teikt. Savu izkārnījumu aprakšana ir instinktīva, kaķi to dara arī dabā, vispirms rūpīgi izrokot nelielu bedrīti, bet pēc tam to aizberot ciet.

Tiek pat vēstīts, ka gadījumā, ja kaķis aiz sevis atstāto neapber ar smiltiņām, tas nozīmē, ka dzīvnieks gana tiešā veidā parāda, kurš mājoklī ir saimnieks un ka tas nav cilvēks. Izkārnījums un tā smaka arī kalpo par ziņu, ka tuvumā ir dzīvnieks, līdz ar to secināms, ka kaķis nebaidās tikt pamanīts.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form